Wystartował kolejny sezon ligi NBA

Pierwszy mecz sezonu 2015/2016 i już miłe zaskoczenie. Skazywany na wysoką porażkę BASKET wszedł w sezon z dużym animuszem. Choć końcowy wynik to wygrana STARLETU 19 punktów to nie odzwierciedla on przebiegu meczu.

Wynik

Drużyna1234WynikWynik
Starlet1815162170Zw
Starówka Basket182010351Por

BASKET – outsider zeszłego sezony zasadniczego – rozpoczął z wysokiego „C” i toczył wyrównaną walkę z obecnym Mistrzem ligi przez trzy kwarty. Duża w tym zasługa nowego nabytku zespołu Pawła Pichty oraz dobrej skuteczności i zespołowej gry. Starlet długo nie mógł znaleźć recepty na tak dysponowanego rywala, lecz czwarta kwarta, wygrana 21: 3, pokazała kto zdobył trofeum w sezonie 2014/2015. Po takim meczu należy się spodziewać, że BASKET napsuje krwi jeszcze niejednej drużynie.

Najlepsi strzelcy

STRALET: Szafran R. 15, Sumiński P. 14 (1), Semenowicz Z. 12 (4)
BASKET: Wiśniewski B. 14, Mleczko R. 12 (2), Pichta 10 (1)

Wynik

Akropolis257231267Zw
Balticus1320181364Por

„MECZ ZWROTÓAKCJI I DUŻYCH EMOCJI”

AKROPOLIS w okrojonym składzie zaczął mecz z BALTICUSEM zgodnie z planem , czego efektem była wygrana pierwsza kwarta w stosunku 25:13. Obie drużyny grały jednak bardzo nerwowo i nierówno co spowodowało, że drugą kwartę wygrał BALTICUS 20:7. W dalszej części meczu walka była bardzo zacięta i wyrównana, nie brakowało sytuacji kontrowersyjnych, a poziom emocji z każdą minutą narastał. Potwierdzeniem tego jest fakt, że najlepszy strzelec BALTICUSA w końcówce meczu został ukarany najpierw przewinieniem technicznym, a chwilę później dyskwalifikującym. W końcowych fragmentach tej potyczki to jednak gracze AKROPOLIS zachowali więcej zimnej krwi i ostatecznie wydarli zwycięstwo w tym meczu. Jak pokazało to spotkanie BALTICUS po wzmocnieniu Piotrem Centkowskim i przy dobrej skuteczności z dystansu (9×3) może powalczyć z każdym o zwycięstwo.

Najlepsi strzelcy:

AKROPOLIS: Radomski R. 22 (1), Szafulski K. 18 (2), Ziemkiewicz P. 17 (1)
BALTICUS: Małetko A. 25 (6), Małetko P. 17 (3), Centkowski P. 16 (3)

Wynik

ZetBud9781640Por
Megatour1911111758Zw

MECZ KOLEJKI ROZCZAROWAŁ”

ZETBUD w tym meczu „delikatnie mówiąc” nie zachwycił. Fatalna skuteczność, powolność w konstruowaniu akcji, zbyt duży indywidualizm oraz bardzo słaba obrona to obraz tego zespołu na początku rozgrywek. MEGA-TOUR nie potrzebował w tym starciu specjalnie się wysilać, żeby odnieść zasłużone zwycięstwo. Skrupulatne wykorzystywanie błędów rywala oraz znacząca przewaga w strefie podkoszowej i zespołowa gra, połączona z nieistniejącym w ataku ZET BUDEM, stanowiło przepis na zwycięstwo w tym meczu różnicą 18 punktów, mimo dość niskiego wyniku końcowego. Obie ekipy nie zachwyciły, ale co do ZET BUDU to należy uznać to spotkanie, jako falstart sezonu i jeżeli nie poszukają formy w najbliższym czasie, to o zwycięstwa może być bardzo ciężko. MEGA-TOUR dzięki dokonanym wzmocnieniom w postaci Krysztofa Satro i Jakuba Skubisza w dalszej części sezonu, przy większym zgraniu, może stanowić solidnego przeciwnika dla najlepszych.

ZETBUD: Wysocki P. 12 (4), Jasiński P. 10 (1), Wasilewski P. 8 (2)
MEGATOUR: Długosz R. 12 (3), Satro K. 11, Skubisz J. 9