Wyniki czwartej kolejki

Spotkanie niepokonanych dotąd drużyn zapowiadało duże emocje w walce o fotel lidera. Jak jednak szybko się okazało skończyło się tylko na przedmeczowych oczekiwaniach, gdyż MEGATOUR w tym meczu nie sprostał zadaniu, a nawet można powiedzieć, że długimi fragmentami praktycznie nie istniał na parkiecie.

Wynik

Drużyna1234WynikWynik
Starlet2123212590Zw
Megatour1411111753Por

Już w pierwszych minutach meczu STARLET pokazał dobrą skuteczność i składną grę w dobrym tempie, co dało prowadzenie 10:2. MEGATOUR poderwał się do walki i w krótkim czasie doprowadził do wyrównania meczu. Jak się okazało to było jedyne na co tego dnia było stać MEGATOUR a STARLET z każdą chwilą coraz bardziej odjeżdżał rywalowi. Bezradność MEGATOUR momentami była wręcz zadziwiająca biorąc pod uwagę dotychczasowe wyniki tej drużyny. STARLET zasłużenie odniósł kolejne przekonywujące zwycięstwo, pozostając jedyna drużyna bez porażki i pokazując, że w tym sezonie będzie niezwykle trudny do pokonania.

Najlepsi strzelcy
MEGATOUR: Satro K. 16, Długosz R. 12 (4), Gębala M. 9 (2)
STARLET: Sumiński P. 22 (3), Szafran R. 19, Filip K. 15

Wynik

Akropolis710121746Por
Starówka Basket917121755Zw

„NIESPODZIANKA. BASKET STAWIA KROPKĘ NAD I”

Spotkanie, w którym faworytem mimo ostatniej wysokiej porażki był AKROPOLIS przyniosło pierwszą w tym sezonie niespodziankę. Dobrze radzący sobie w poprzednich meczach BASKET nie mógł udokumentować swojej gry zwycięstwem, gdyż zazwyczaj druga połowa meczu, a szczególnie czwarta kwarta, były słabe w wykonaniu tej drużyny i mecze kończyła porażkami. Tym razem scenariusz wydawał się byś podobny, BASKET dobrze rozpoczął spotkanie i utrzymywał w pierwszej kwarcie nieznaczną ale jednak przewagę nad  AKROPOLISEM – obie drużyny nie szalały ze skutecznością. Druga odsłona meczu pokazała, że AKROPOLIS może mieć problemy w tym meczu, gdyż gra tej drużynie się nie kleiła, natomiast BASKET poprawił skuteczność i do przerwy prowadził różnicą 9 oczek. Trzecia kwarta upłynęła pod znakiem gry kosz za kosz. Ostatnia część meczu to zdecydowana poprawa gry AKROPOLISU w ataku i obronie, lecz zaledwie przez 4 minuty, gdy doprowadziła ona do wyrównania stanu meczu. Ostatnie dwie minuty należały jednak znów do graczy BASKETU, a w szczególności Pawła Pichety, co dało zasłużone zwycięstwo BASKETOWI. Po meczu ze STARLETEM można było przypuszczać, że AKROPOLIS odbije sobie tą porażkę w spotkaniu z BASKETEM, lecz forma tej drużyny pozostawia dużo do życzenia.

Najlepsi strzelcy:
BASKET: Picheta P. 19 (3), Sroka P. 16 (2), Mleczko R. 11 (1)
AKROPOLIS: Radomski R. 17, Chłopecki P. 13, Ziemkiewicz P. 8 (1)

Wynik

ZetBud2117212483Zw
Balticus13176743Por

„FAWORYT GÓRĄ”

Spotkanie wedle przedmeczowych oczekiwań toczyło się pod kontrolą ZETBUDU. W pierwszej połowie meczu można powiedzieć, że faworyt potraktował rozgrzewkowo, wygrywając pierwszą i remisując drugą kwartę spotkania. W drugiej połowie ZETBUD postawił  BALTICUSOWI zdecydowanie trudniejsze warunki w obronie i skutecznie wykorzystywał wywalczone w ten sposób piłki punktując rywala. Zaznaczyć należy skuteczne wyłączenie z gry lidera BALTICUSA Adriana Małetki, który zdobył 10 punktów, trafiając zaledwie jedną trójkę w całym meczu. W ZETBUDZIE do gry powrócił Sebastian Grząkowski i popisał się zdobyciem 26 punktów, na wyróżnienia zasługuje również postawa strzelecka Piotra Żołnierczuka zdobywcy 21 punktów, który z meczu na mecz coraz lepiej czuje się w ZETBUDZIE. ZETBUD po falstarcie odniósł drugie zwycięstwo z rzędu i w najbliższej kolejce sprawdzi swoja formę w meczu z liderem.

BALTICUS: Gierlicz K. 16 (3), Małetko A. 10 (1), Pasikowski P. 7
ZETBUD: Grząkowski S. 26, Żołnierczuk P. 21 (2), Jasiński P. 11 (1)