VIII kolejka

BASKET dobrze rozpoczął mecz z ZETBUDEM, który stawił się wzmocniony swoim centrem Piotrem Stelmaszykiem. Efektem dobrej koncentracji i motywacji BASKETU była wygrana pierwsza kwarta. W dalszej części mecz się wyrównał i żadnej z drużyn nie udawało się uzyskać znaczącej przewagi.

Wynik

Drużyna1234WynikWynik
Starówka Basket2014141563Por
ZetBud1914171969Zw

Do przerwy BASKET zachował jednopunktowe prowadzenie. Po zmianie stron obraz gry nie uległ zmianie, lecz tym razem zawodnicy ZETBUDU wyszli na nieznaczne prowadzenie na koniec trzeciej kwarty. Decydująca dla losów meczu miała się okazać czwarta kwarta i tak rzeczywiście było. ZETBUD wygrał kolejną kwartę i przypieczętował losy meczu.

„KOLEJNY RAZ STARLET ZDECYDOWANIE LEPSZY”

Spotkanie, które można było określić mianem kolejki, rozczarowało. Drużyny stawiły się na mecz w szerokich składach i można było przypuszczać, że będzie to zacięty bój. Tak też było lecz w dwóch środkowych kwartach meczu, natomiast pierwsza i czwarta kwarta to aktualnego Mistrza NBA i fatalna skuteczność AKROPOLIS. Dość powiedzieć, że w czwartej kwarcie drużyna ta zdobyła całe dwa punkty, co jest niechlubnym rekordem tego sezonu. STARLET zagrał solidnie lecz bez „fajerwerków” lecz starczyło to aby cały mecz wygrać różnicą dwudziestu pięciu punktów. Zdobycie w całym meczu zaledwie 38 punktów, nie wróży AKROPOLIS nic dobrego w kontekście kolejnych spotkań.

Wynik

Drużyna1234WynikWynik
Akropolis81711238Por
Starlet1815221863Zw

 

„FAWORYT BEZ KŁOPOTÓW”

Spotkanie zgodnie z planem MEGATURU przebiegało pod dyktando faworyta i można powiedzieć, że mecz z typ „RUN AND GUN”. Obie drużyny od początku spotkania nastawiły się bardziej na zadania ofensywne i przykładały zdecydowanie mniej zaangażowania w obronie, choć MEGATOUR w każdej kwarcie kilka razy mocniej nacisnął w obronie. Mecz toczył się w dość luźniej atmosferze, a zawodnicy płynnie przemieszczali się raz to pod jeden raz pod drugi kosz, przy nieco wyższej skuteczności wynik mógł byś wyższy. W drużynie BALTICUSA swoja obecność kolejny raz zaakcentował Adrian Małetko trafiając 6 razy za trzy punkty.

Wynik

Drużyna1234WynikWynik
Balticus158141754Por
Megatour2027272094Zw