Lider bez porażki w sezonie zasadniczym

Spotkanie pomiędzy AKROPOLISEM a MEGATOUREM zapowiadało się ciekawie takie było lecz tylko w pierwszej kwarcie, w której od pierwszych minut toczyła się zażarta walka na parkiecie i żadnej z drużyn nie udawało się osiągnąć znaczącej przewagi. Druga kwarta to popis AKROPOLIS w obronie i szybkie skuteczne kontrowanie rywala, które przyniosło jedenasto punktowe prowadzenie AKROPOLISU do przerwy. Gdy w trzeciej wygranej nieznacznie przez MEGATOUR kwarcie mogło wydawać się, że wicelider tabeli odzyskuje swój rytm gry, to w czwartej kwarcie AKROPOLIS jednoznacznie postawił kropkę nad „i” wygrywając tą odsłonę meczu różnicą dziesięciu punktów a cały mecz przewagą osiemnastu oczek. W AKROPOLISIE tradycyjnie prym wiódł Radosław Radomski, wspomagany wydatnie przez Wojciecha Herckę i Krystiana Szafulskiego. AKROPOLIS udowodnił, że stać tą drużynę na równorzędną grę z wyżej notowanymi w tym sezonie rywalami i potwierdził swoje aspiracje do walki o najwyższe lokaty w play-off.

Wynik

Drużyna1234WynikWynik
Akropolis1421142574Zw
Megatour1212171556Por

„LIDER BEZ PORAŻKI W SEZONIE ZASADNICZYM”

Spotkanie, lidera z trzecią drużyną w tabeli mogłoby być okrzyknięte mianem meczu kolejki lecz tak się nie stało, głównie za sprawą słabej postawy ZETBUDU. Początek spotkania nie zapowiadał dość jednostronnego w swoim przebiegu spotkania. W pierwszej kwarcie ZETBUD skutecznie bronił i sprawnie rozgrywał piłkę w ataku, lecz taki stan rzeczy miał miejsce jedynie do stanu 12:6 dla ZETBUDU. Od tego momentu coś się zacięło i ZETBUD stanął. Spadła skuteczność, obrona stała się dziurawa, a w to wszystko wkradły się jeszcze nerwy i było praktycznie po meczu. STARLET spokojnie nie forsując tępa budował swoją przewagę wykorzystując nadarzające się okazje do zdobywania punktów. ZETBUD natomiast nie mógł odnaleźć drogi do kosza nie trafiając nawet spod samej obręczy. Wysoka porażka to bardziej zasługa samego ZETBUDU, niż mistrzowskiej formy STARLETU.

Wynik

Starlet1719141969Zw
ZetBud14891142Por

„BASKET BLISKO SETKI”

Spotkanie zgodnie z przedmeczowymi oczekiwaniami okazało się jednostronnym widowiskiem, co w dużej mierze wynikało z mocno okrojonego składu BALTICUSA. BASKET od pierwszych minut rzucił się na rywala chcąc zatrzeć niesmak ostatniej nieznacznej porażki z AKROPOLISEM, już po pierwszej kwarcie uzyskując czternastopunktową przewagę. Druga kwarta to próba powrotu do gry BALTICUSA i znacznie bardziej wyrównana gra. Pogrom nastąpił w trzeciej kwarcie kiedy to na parkiecie królowali gracze BASKETU bezkarnie trafiając raz za razem do kosza rywala zdobywając w tej części meczu aż trzydzieści punktów i wygrywając ją różnicą dwudziestu punktów. Ostatecznie BASKET wysoko pokonał BALTICUSA różnicą aż 44 punktów.