Wielkie emocje tuż przed playoffs

Spotkanie, w którym faworytem był AKROPOLIS oscylowało cały czas w okolicy remisu. Obie ekipy wałczyły na parkiecie jak równy z równym i nie należy umniejszać tu postawy BASKET brakiem dwóch kluczowych graczy w składzie przeciwnika. Dobrze radzący sobie w poprzednich meczach BASKET kolejny raz w tym sezonie postawił AKROPOLIS trudne warunki. Gra obu drużyn była dynamiczna, zawodnicy wykazywali determinację i zaangażowanie. Mecz był również ciekawy pod tym względem że żadnej z drużyn w przeciągu całego spotkania nie udało się uzyskać większej przewagi niż kilka punktów a prowadzenie zmieniało się raz za razem. Emocje w tym meczu trzymały w napięciu dosłownie do ostatniej sekundy. Gdy na nieco ponad pięć sekund do końca BASKET prowadził dwoma punktami nikt nie spodziewał się, że prowadzenie w meczu zmieni się jeszcze dwa razy. Najpierw po wznowieniu z autu celną „trójką” popisał się Paweł Ziemkiewicz z AKROPOLISU, przy asyście trzech graczy BASKETU i AKROPOLIS prowadził jednym punktem. Do końca meczu pozostało 2,4 sek, a BASKET poprosił o przerwę, aby ustalić sposób przeprowadzenia ostatniej akcji. Jak się okazało później był to strzał w dziesiątkę, gdyż po wznowieniu piłka trafiła do Pawła Pichety, który z przyklejonym do siebie obrońcą z zimna krwią umieścił piłkę w koszy rzutem z półdystansu. Tym samym ze zwycięstwa cieszyła się ekipa BASKETU wygrywając spotkanie jednym punktem. Na przestrzeni całego dotychczasowego sezonu z tej pary zwycięsko wychodzi BASKET z bilansem 2-1.

Wynik

Drużyna1234WynikWynik
Starówka Basket1312131049Zw
Akropolis1411131148Por

„ZETBUD DRUGI PRZED PLAY-OFF”

Spotkanie drużyn walczących o drugie miejsce w tabeli zapowiadało się niezwykle interesująco zważywszy na fakt, że ostatni mecz pomiędzy tymi ekipami zakończył się dopiero po dwóch dogrywkach. Tak też było choć początek spotkania był wyrównany do piątej minuty, to kolejne dziesięć minut należało zdecydowanie do ZETBUDU, który w drugim z rzędu spotkaniu zaprezentował wysoka skuteczność zarówno w ataku jak i w działaniach obronnych. Pierwsza połowa zakończyła się jednak poprawą gry ze strony MEGATURU i dość niewielką bo pięciopunktową przewagą ZETBUDU. W drugiej połowie MEGATOUR kontynuował swoja dobrą grę poprawiając skuteczność w ataku, a ZETBUD jakby przygasł i pozwalał rywalowi na zbyt wiele pod własnym koszem. Efekty przyszły szybko i to MEGATOUR wyszedł na kilku punktowe prowadzenie w połowie trzeciej kwarty. ZETBUD nieco zagubiony po przegranej dziewięcioma punktami trzeciej kwarcie meczu, mimo starań nie mógł dogonić rywala. Dopiero w końcowych czterech minutach meczu tryby ponownie zaskoczyły. Poprawiona i agresywna obrona, skuteczne kontry i egzekwowanie rzutów osobistych spowodowały końcowe zwycięstwo ZETBUDU, który tym samym przed fazą play-off zagwarantował sobie zajecie drugiego miejsca w tabeli..