Balticus pierwszy raz wygrywa

Spotkanie, w którym faworytem był BASKET, biorąc również pod uwagę ostatnia wygrana z AKROPOLIS nie zapowiadało takich emocji i w ostatecznym rozrachunku może nie sensacji lecz niespodzianki. BALTICUS, który przed tym meczem nie zaznał zwycięstwa mocno przeciw stawił się rywalowi w pierwszej nieoczekiwanie wygranej kwarcie 13:10. BASKET nie miał pomysłu na grę i wykazywał duża nieporadność gubiąc piłki, jak też indolencję strzelecką. BALTICUS natomiast spokojnie zbierał punkt za punktem. Kiedy w drugiej odsłonie meczu BASKET wrócił do solidnej gry i wygrał kwartę 19:11, wydawało się, że sytuacja wróciła do normy z tego sezonu i już tylko BASKET będzie powiększał przewagę nad outsiderem rozgrywek. Nic jednak bardziej mylnego, gdyż to w trzeciej kwarcie rozstrzygnęły się losy meczu. BALTICUS grał jak z nut szczelnie broniąc i skutecznie dziurawiąc kosz rywala.BASKET natomiast nie potrafił ani zorganizować się w obronie, ani znaleźć drogi do kosza nawet z najbliższej odległości. Wygrana przez BALTICUS kwarta w stosunku 20:6 okazała się kluczowa dla losów meczu. Tym samym BALTICUS odniósł pierwsze zwycięstwo w tym sezonie, za co należą się gratulacje dla tej ekipy.

Wynik

Drużyna1234WynikWynik
Balticus1311202366Zw
Starówka Basket101962258Por

MEGATOUR BLISKO WYGRANEJ

Spotkanie drużyn ścisłej czołówki tabeli biorąc pod uwagę dotychczasowe mecze obu ekip, nie zapowiadało, aż takich emocji. Pierwsza kwarta zgodnie z przewidywaniami toczyła się pod dyktando STARLETU, który spokojnie kontrolował jej przebieg wygrywając tę część meczu sześcioma punktami. Jak się okazało emocje w tym meczu narastały z kwarty na kwartę, gdyż kolejne trzy kwarty wygrał MEGATOUR. STARLET drugi raz w tej fazie rozgrywek można powiedzieć uciekł z pod noża, a zwycięstwo zapewnił sobie dopiero w końcowych sekundach spotkania. MEGATOUR wykazał nieustępliwość i konsekwencję zarówno w obronie, jak i ataku co przyniosło w tym meczu wymierny efekt. Można się pokusić o stwierdzenie, że przy nieco większym szczęściu w niektórych sytuacjach to ekipa MEGATOURU schodziła by z boiska z tarczą.