Ruszyła decydująca faza rozgrywek

Spotkanie, w którym faworytem mógł być tylko STARLET , nie zapowiadało, że BALTICUS będzie dzielnie walczył z utytułowanym rywalem. Dość powiedzieć, że trzy kwarty meczu to wyrównana gra i niewielkie różnice punktowe miedzy drużynami, a jedna z nich zakończona wygraną BALTICUSA. Mistrz tylko w drugiej kwarcie zaznaczył swoja dominację wygrywając tę część meczu różnicą 14 punktów. Na uznanie zasługuje postawa całego zespołu BALTICUSA, gdyż mało kto spodziewał się tak „niskiego” zwycięstwa STARLETU. Popis umiejętności snajperskich dał w tym meczy Kacper Gierlicz, rzucając, jak dobrze zaprogramowana maszyna, bez względu na postawę obrońców zdobył 22 oczka, w tym 6 razy trafiając na wysokim procencie za 3 punkty. BALTICUS na finiszu rozgrywek wyraźnie złapał drugi oddech i wcale nie jest przesądzone, że po zakończeniu rozgrywek, nadal będzie zajmował ostatnie miejsce w tabeli, jak po zasadniczej części sezonu.

Stan rywalizacji (1:0)

Wynik

Drużyna1234WynikWynik
Starlet1922251783Zw
Balticus178201863Por

„MEGATOUR PEWNIE WYGRYWA”

Spotkanie drużyn zajmujących po sezonie zasadniczym trzecie i czwarte miejsce w tabeli, zapowiadało się na niezwykle ciekawy bój. Faktycznie w tym meczu widzieliśmy dużo walki i jak to często bywa w meczach o stawkę nie liczył się styl, a efekt, co przekładało się na dużą ilość nerwowych sytuacji. Przebieg meczu, mimo przewagi MEGATOURU od pierwszych jego minut nie, nie został odzwierciedlony w wyniku. Lecz wygrana różnicą 24 punktów może dawać do myślenia i niewątpliwie AKROPOLIS, jeżeli liczy na wygraną w tej parze play-off, nie może pozwalać sobie na taką grę, jaka miała miejsce w czwartej kwarcie, gdzie zawodnicy tej ekipy bardzie walczyli ze swoją niemocą niż z rywalem. MEGATOUR spokojnie, można powiedzieć że z uporem „maniaka” wykorzystywał nieporadność rywala, a lider drużyny kolekcjonował kolejne punkty i ostatecznie uzbierał ich 36, umacniając się na pozycji lidera w klasyfikacji strzelców sezonu 2015/2016.

Stan rywalizacji (1:0)

Wynik

Drużyna1234WynikWynik
Megatour2114122774Zw
Akropolis1210181050Por

„TRADYCYJNIE CIĘŻKI BÓJ”

Spotkania obu drużyn zazwyczaj są zacięte i kończą się niewielkimi przewagami punktowymi. Nie inaczej było i tym razem. Na początku meczu grę kontrolował BASKET, co mogło być zaskoczeniem biorąc pod uwagę ostatnie bardzo dobre występy ZETBUDU. BASKET grał swoje z czym wyraźnie nie mogli poradzić sobie gracze rywala i BASKET zakończył kwartę wygraną. W drugiej odsłonie ZETBUD zwarł szyki poprawiając obronę, jak i skuteczność w ataku, co przełożyło się momentalnie na zwycięstwo w kwarcie różnicą 13 punktów. Po zmianie stron ZETBUD kontrolował zaliczkę dziewięciu punktów z pierwszej połowy meczu, a spotkanie toczyło się na bardzo wyrównanym poziomie. BASKET kilkukrotnie zbliżał się do rywala na dystans czterech punktów. Lecz ten po chwili znów odskakiwał w okolicę dziesięciopunktowej przewagi. ZETBUD wygrał pierwsze starcie w tej parze lecz do mówienia o awansie do kolejnej fazy play-off, jeszcze daleko, gdyż BASKET na pewno nie sprzeda tanio skóry, a wynik kolejnego spotkania jest sprawą otwartą.

Stan rywalizacji (1:0)

Wynik

Drużyna1234WynikWynik
ZetBud142019861Zw
Starówka Basket187161253Por