Za nami pierwsza rudna playoffs

Spotkanie, pary w którym faworyt był znany od samego początku, tym razem nie przyniosło tak dużych emocji jak pierwsza konfrontacja w fazie play-off. STARLET tym razem przystąpił do meczu znacznie bardziej skoncentrowany i od początku postanowił pokazać, kto awansuje do dalszej fazy rozgrywek. Jednak BALTICUS po udanym pierwszym starciu nie planował łatwo sprzedać skóry i kolejny raz postawił stosunkowo wysokie warunki STARLETOWI. Okazało się, że podrażniony Mistrz nie tolerował długo takiej sytuacji i od drugiej kwarty zdominował niepodważalnie grę wygrywając kolejne dwie kwarty różnicą blisko 30 punktów. Tym samy STARLET „dopełnił formalności” i przypieczętował awans do półfinału jako pierwszy. Dwumecz w wykonaniu BALTICUSA wskazuje, że ta ekipa będzie jeszcze walczyła o piąte miejsce i przy takiej postawie nic nie jest wykluczone.

Stan rywalizacji (2:0) awans STARLET

Wynik

Drużyna1234WynikWynik
Starlet19292627101Zw
Balticus1216112362Por

„AKROPOLIS NIE DAŁ RADY”

Spotkanie pomiędzy MEGATOUREM a AKROPOLISEM nasuwało chyba najwięcej niewiadomych. Szczególnie po dotkliwej porażce AKROPOLISU w pierwszym meczu tej pary. Początek meczu wskazywał jednak, że MEGATOUR odniesie kolejne spokojne zwycięstwo tym bardziej, że AKROPOLIS zupełnie nie istniał na parkiecie przez pierwsze 6 minut meczu. Stąd też wysoko wygrana pierwsza kwarta przez MEGATOUR różnicą 13 oczek. W drugiej kwarcie nastąpiło przebudzenie AKROPOLISU, a role w meczu odwróciły się. To ekipa AKROPOLIS prowadziła grę i rozdawała karty, co pozwoliło na zmniejszenie przewagi rywala do 6 punktów. Pojawiła się szansa, że w tej parze może dojść do trzeciego decydującego starcia. Zapowiadało się więc na twardą walkę do końca. Tak też było, lecz losy spotkania, jak też całej rywalizacji nie uległy zmianie, a MEGATOUR po zaciętym meczu wyszedł z tej potyczki zwycięsko.

Stan rywalizacji (2:0) awans obu drużyn MEGATOUR w ½ finału zagra z ZETBUDEM, a AKROPOLIS ze STARLETEM

Wynik

Megatour2616201072Zw
Akropolis1323161466Por

„WYRÓWNANA WALKA”

Drugie spotkanie tej pary miało zbliżony przebieg do pierwszego starcia z tą różnicą, że ZETBUD tym razem nie pozwolił rozkręcić się BASKETOWI i od początku kontrolował wynik. ZETBUD spokojnie wykorzystywał swoje przewagi szczególnie pod tablicą i korzystał z nadarzających się okazji do kontrataku. BASKET realnie potrafił zagrozić wynikowi całej rywalizacji jedynie w trzeciej kwarcie, gdy zwarł szyki obronne i skutecznie wykorzystywał błędy rywala, wygrywając kwartę 6 punktami. ZETBUD wykonał swój plan i w ostatecznym rozrachunku wygrał mecz, jak też całą rywalizację w parze play-off. BASKETOWI w tym sezonie pozostała walka z BALTICUSEM o piąte miejsce, co może okazać się tez niełatwym zadaniem. Należy zaznaczyć, że BASKET sezon 2015/2016 może zaliczyć do udanych, a nieco więcej szczęścia w kilku przypadkach mogło spowodować, że ta ekipa obecnie biła by się o zupełnie inne cele.

Stan rywalizacji (2:0) awans ZETBUD