Znamy tegorocznych finalistów

Drugie spotkanie półfinałowe pomiędzy STARLETE a AKROPOLISEM rozpoczęło się od wyrównanej walki, gdyż od pierwszych minut jedna, jak i drużyna grała agresywnie, nie dając pola do popisów rywalowi. Pod koniec kwarty nieznaczną przewagę osiągnął STARLET skutecznie trafiając do kosza i paraliżując atak przeciwnika. Jednak nic nie zapowiadało, że w drugiej kwarcie AKROPOLIS praktycznie przestanie istnieć na boisku. Mnożące się straty piłki, wyrzucanie jej na aut czy też podawanie w ręce przeciwnika, było wodą na młyn dla szybkich kontr STARLETU. Wynik kwarty 22:5 dla obrońcy tytułu oznaczał, że druga wygrana i awans do finału to już tylko formalność. Nie zmieniła tego nawet dobra postawa AKROPOLISU w drugiej części meczu, gdyż mimo wszystko została ona przegrana przez tą ekipę dwoma punktami. STARLET odniósł kolejne wysokie zwycięstwo i awansował do finału. Trzeba stwierdzić, że przed rozpoczęciem rywalizacji spodziewać się można było większych emocji i bardziej wyrównanej rywalizacji.

Stan rywalizacji (2:0)

Wynik

Drużyna1234WynikWynik
Starlet1722211777Zw
Akropolis115191752Por

AWANS ZETBUDU PO WALCE

Można było spodziewać się ze MEGATOUR po dotkliwej porażce w poprzednim meczu będzie chciał odpłacić rywalowi. Tak też było choć pierwsza kwarta w przeważającej części pod dyktando ZETBUDU, lecz w końcówce MEGATOUR zaczął łapać rytm. W drugiej kwarcie to właśnie MEGATOUR królował na boisku w obronie i ataku, a ZETBUD zatracił skuteczność i organizację gry. Co spowodowało, że do przerwy MEGATOUR prowadził różnicą dziesięciu punktów. Gdy po przerwie MEGATOUR nadal powiększał przewagę, która w szczytowym momencie wynosił 18 punktów nikt nie sadził, ze ZETBUD wróci do gry. Jednak wtedy odpaliły strzelby w ZETBUDZIE, który trafił sześć trójek z rzędu i poprawił zdecydowanie obronę. Skutek poprawy gry ZETBUDU był taki, że trzecia kwarta wygrana przez ZETBUD 6 punktami. Czwarta kwarta to popis strzelecki obu ekip, który wygrał kolejną kwartę i cały mecz i rywalizację w półfinale. Mecz naprawdę mógł się podobać i przyniósł wiele emocji.