Ruszył nowy sezon NBA

Nowy sezon NBA przed nami i zapowiada się niezwykle ciekawie z uwagi na wiele interesujących zmian w składach drużyn. Wystarczy powiedzieć że w rozgrywkach udział wezmą byl zawodnicy Kotwicy Kołobrzeg w osobach Grzegorza Arabasa, Łukasza Wichniarza i Marco Djuricia, każdy będzie występował w innym zespole. Transformacji uległ też zespół wieloletniego Mistrza rozgrywek, dokonano zmiany nazwy na Żulicki Centrum Ogrodnicze (dawniej Starlet) a ponadto drużynę opuścili Tomasz Kiełbasiński i Mariusz Fiedosewicz. Wszystko wskazuje na to, że obecna edycja będzie niezwykle interesująca i ciężko o wytypowanie zdecydowanego faworyta. Pierwsza kolejka sezonu 2016/2017 upłynęła pod znakiem debiutów i byliśmy świadkami pierwszej niespodzianki.

O PIERWSZEJ KOLEJKI JEST CIEKAWIE, BALTICUS POKONUJE FAWORYTA

Wynik

Drużyna1234WynikWynik
Balticus132191861Zw
ZetBud1614161258Por

BALTICUS w spotkaniu z ZETBUDEM nie był faworytem biorąc pod uwagę wyniki ubiegłego sezonu i dokonane zmiany w składach obu drużyn. Do ZETBUDU dołączyli Marko Djurić oraz Maciej Piasecki natomiast w BALTICUSIE zadebiutował Tomasz Kiełbasiński. Spotkanie od pierwszych minut było bardzo wyrównane a żadna z drużyn nie mogła osiągnąć bezpiecznej przewagi stąd prowadzenie zmieniało się jak w kalejdoskopie. Z biegiem meczu stawało się jasne, że BALTICUS nie będzie w tym sezonie jedynie dostarczycielem punktów lecz równorzędnym przeciwnikiem. ZETBUD natomiast nie mógł znaleźć właściwego rytmu gry i prezentował się bardzo nierówno. Widać nowe tryby w machinie ZETBUDU jeszcze nie funkcjonują w zgodzie z całym zespołem. Całe spotkanie oscylowało w pobliżu remisu i rozstrzygnęło się w samej końcówce, a o zwycięstwie BALTICUSA i pierwszej niespodziance w sezonie 2016/2017 zadecydowała lepsza skuteczność w decydujących sekundach. Taki przebieg meczu zapowiada dużo emocji w kolejnych spotkaniach.

PODTRZYMANIE TRADYCJI

Wynik

Drużyna1234WynikWynik
Akropolis19109543Por
Żulicki Centrum Ogrodnicze1917111865Zw

Spotkanie następcy STARLETU, czyli drużyny ŻULICKI CENTRUM OGRODNICZE i AKROPOLISU zapowiadało się ciekawie, tym bardziej, że w ekipie ŻULICKIEGO do rozgrywek zgłoszony został Krzysztof Satro i Grzegorz Arabas, były gracz Kotwicy jednak w tym spotkaniu nie wystąpił. Po zmianach z drużyny ŻULICKIEGO odeszli Tomasz Kiełbasiński i Mariusz Fiedosewicz co dodawało dodatkowego smaczku meczowi. Spotkanie mimo okrojonego składu AKROPOLISU było długimi fragmentami wyrównane i trzymało w napięciu. Zmiany w składzie ŻULICKIEGO nie wpłynęły znacząco na poziom gry drużyny w tym spotkaniu, a konsekwencja w poczynaniach ofensywnych i defensywnych przyniosła swoje efekty w ostatniej odsłonie meczy. To wtedy AKROPOLIS w wyniku braku sił znacząco odstawał od rywala stąd wynik kwarty 18:5 dla ŻULICKIEGO i przypieczętowanie nieco zbyt wysokiego zwycięstwa, gdyż z przebiegu całego spotkania AKROPOLIS był równorzędnym rywalem dla ŻULICKIEGO.

MEGATOUR NA SPOKOJNIE

Wynik

Drużyna1234WynikWynik
Megatour1018171257Zw
Starówka Basket101061440Por

Przed spotkaniem można było przypuszczać, że BASKET stawi znaczny opór MEGATUROWI a nawet pokusi się o wygraną, może występ Łukasza Wichniarza, który z zapowiedzi drużyny zasili jej szeregi, dał by taki efekt. Mecz w pierwszej odsłonie zgodnie z oczekiwaniami był wyrównanym pojedynkiem i ta część spotkania zakończyła się remisem. Później jakby coś zaczęło szwankować w szeregi BASKETU wkradła się nerwowość. MEGATOUR natomiast grał coraz pewniej i skuteczniej a duża w tym zasługa Michała Kwiatkowskiego. BASKET miał w tym spotkaniu olbrzymie problemy z zatrzymaniem podkoszowego MEGATOURU Adama Kobylańskiego, który rządził pod obiema tablicami, a na dodatek zdobył 30 punktów. Ogólnie trzeba stwierdzić, że BASKET zaprezentował się dość słabo, brakowało zadziorności i waleczności, z której ta drużyna słynie od kilku sezonów.

Starówka Basket

Start a Conversation

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *