Wyniki drugiej kolejki

BALTICUS w tym sezonie pokazuje całkiem nowe oblicze i jak dotąd przynosi to dobre efekty, gdyż zeszłoroczny outsider nie doznał jeszcze porażki, a w ostatniej kolejce odniósł przekonywujące zwycięstwo nad BASKETEM, w którego barwach zadebiutował Łukasz Wichniarz.

Wynik

Drużyna1234WynikWynik
Balticus1823211779Zw
Starówka Basket1414132465Por

BALTICUS od początku spotkania dyktował warunki na boisku, a BASKET w kolejnym spotkaniu nie potrafił narzucić swojego stylu gry rywalowi. Skuteczna gra w ataku rozłożona na czterech liderów BALTICUSA okazała się zabójczą receptą na przeciętnie grający w obronie zespół BASKETU, mimo że w ataku tej drużyny dwoił się i troił Łukasz Wichniarz zdobywca 30 punktów. W ostatniej odsłonie BALTICUSOWI może i brakowało nieco sił, co skrzętnie wykorzystywali rywale do zmniejszenia dużej przewagi przeciwnika, to jednak mądra  spokojna gra doświadczonych zawodników BALTICUSA zaowocowała wygrana różnicą 14 oczek.

FATUM CZWARTEJ KWARTY

MEGATOUR dobrze wszedł w sezon odnosząc dwa przekonywujące zwycięstwa i jak na razie nie widać braku lidera zespołu z ubiegłego sezonu w postaci Krzysztofa Satro. AKROPOLIS natomiast drugi raz w tym sezonie nie potrafił przekroczyć granicy 50 zdobytych punktów i drugi raz w sezonie dramatycznie wygląda skuteczność tego zespołu w czwartej kwarcie. Zespół AKROPOLISU sam z kolejki na kolejkę bije niechlubny rekord w tym zakresie, gdyż w pierwszej kolejce było to 5 zdobytych punktów, natomiast druga kolejka to zaledwie 3 punkty w kwarcie. Ta sytuacja jest o tyle zła dla zespołu, że na przestrzeni pierwszych trzech kwart mecz toczył się bardzo wyrównanie, a przed ostatnią odsłoną AKROPOLIS prowadził jeszcze różnicą 3 punktów. Lecz czwarta kwarta to jakby zupełnie inne spotkanie AKROPOLIS nagle stanął tak w ataku jak i w obronie co skrzętnie wykorzystał MEGATOUR błyskawicznie uzyskując bezpieczną kilkupunktową przewagę, która wzrastała z każdą minutą. MEGATOUR ostatecznie zasłużenie odniósł drugą wygraną, a AKROPOLIS przy takich czwartych kwartach nie ma raczej co marzyc o zwycięstwach.

Wynik

Megatour1615102263Zw
Akropolis171314347Por

ŻULICKI Z PEWNYM ZWYCIĘSTWEM

Spotkaniem pomiędzy finalistami rozgrywek 2015/2016 (ŻULICKI następcą STARLETU) zapowiadało się interesująco i takie też było. Ten kto przyszedł obserwować zmagania obu drużyn nie mógł się nudzić, gdyż gra była dynamiczna i zacięta. Niestety dla ZETBUDU mimo znacznej poprawy w grze w porównaniu do inauguracyjnej kolejki obecnego sezonu, ŻULICKI w każdej kwarcie był o krok lepszy co zaowocowało wygraną. Istotnym ogniwem w układance ŻULICKIEGO zgodnie zresztą z wszelkimi oczekiwaniami był Grzegorz Arabas, który zadebiutował w rozgrywkach NBA. Ten doświadczony zawodnik, w momentach gdy ZETBUD dochodził rywala na kilka punktów, odpalał swoja niezawodną broń z za linii 6,75m i studził zapał przeciwnika. Trzeba przyznać, że w ZETBUDZIE jeszcze nie wszystko funkcjonuje jak w dobrze naoliwionej maszynie i w dalszej części rozgrywek może to się zmienić, bo start rozgrywek ze stanem 0-2 nie jest szczytem marzeń. ŻULICKI już na starcie zmagań w obecnym sezonie ma lepiej poukładane trybiki, co z kolei przekłada się na dokładnie odwrotny bilans spotkań.