Ruszyła runda rewanżowa, pierwsza porażka lidera

Ostatnie spotkania BASKETU mimo porażek wskazywały, że drużyna zaczyna się zgrywać, a gra zaczynała przypominać monolit. Spotkanie z MEGATOUREM było jednak powrotem do początku sezonu z dużą dozą chaosu i niezrozumienia w szeregach BASKETU. MEGATOUR natomiast prezentuje równą formę i nie obniża swoich lotów poniżej określonego wcześniej poziomu. Zawodnicy tej ekipy spokojnie przetrzymali początkowe nerwowe momenty meczu i nieśpiesznie lecz bardzo skutecznie powiększali swoją przewagę swoje największe atuty czyli centra oraz skuteczność z obwodu. MEGATOUR zasłużenie odnosi kolejne zwycięstwo w lidze, a BASKET dalej musi szukać szans na pierwsze zwycięstwo, choć przy zagubionym gdzieś charakterze tej drużyny z poprzednich rozgrywek może okazać się to trudną sztuką.

Wynik

Drużyna1234WynikWynik
Starówka Basket1310161049Por
Megatour1420191467Zw

LIDER POLEGŁ PO RAZ PIERWSZY

Spotkanie dwóch czołowych drużyn zapowiadało się niezwykle ciekawie biorąc pod uwagę fakt, że w pierwszym meczu BALTICUS wygrał zaledwie 3 punktami w samej końcówce meczu, oraz to że nie doznał jeszcze porażki w obecnym sezonie. ZETBUD od pierwszych minut pokazywał, że słaby start rozgrywek to już pieśń przeszłości i szybko objął kilku-punktowe prowadzenie. BALTICUS natomiast po początkowych nerwowych fragmentach opanował sytuację i mecz z minuty na minutę się wyrównywał. Podobnie jak w pierwszej kolejce i tym razem nie brakowało emocji a walka toczyła się niemal kosz za kosz. Dopiero końcowe minuty czwartej kwarty podobnie jak sam początek spotkania należał zdecydowanie do ZETBUDU, który sprawił, że pierwsza porażka BALTICUSA stała się faktem, a i w dwumeczu ZETBUD jest lepszym zespołem. Obie ekipy tym meczem potwierdziły najwyższe aspiracje w obecnych rozgrywkach.

Wynik

Drużyna1234WynikWynik
ZetBud1210181660Zw
Balticus161519955Por

ŻULICKI ZNÓW PEWNIE WYGRYWA

Spotkanie pomiędzy ŻULICKIM a AKROPOLISEM układało się jak falująca sinusoida raz wyrównana gra na granicy remisu raz znaczna przewaga ŻULICKIEGO. Mecz po szybkim uzyskaniu na początku drugiej kwarty przez ŻULICKIEGO przewagi w  okolicy dziesięciu punktów, był pod pełną kontrolą tej ekipy. Nawet kilku krotne zrywy AKROPOLISU i świetna postawa Sebastian Siedlcha zdobywcy 28 punktów nie były w stanie zmienić losów  meczu. Rozluźnieni gracze Żulickiego seryjnie trafiali do kosza rywala dość powiedzieć że trzech z nich zdobyło powyżej 20 punktów. ŻULICKI potwierdza swoją kandydaturę do najwyższych miejsc w lidze, natomiast AKROPOLIS musi skuteczniej szukać recepty na polepszenie jakości swojej gry jeżeli ma zamiar jeszcze powalczyć w obecnym sezonie.

Wynik

Drużyna1234WynikWynik
Żulicki Centrum Ogrodnicze2420232390Zw
Akropolis1914191466Por