Ósma kolejka – Megatour blisko niespodzianki

BALTICUS w meczu z MEGATOUREM był zdecydowanym faworytem i pewny swego przystąpił do spotkania zaledwie w sześcioosobowym składzie. Jak pokazała pierwsza kwarta zbytnia pewność siebie mogła sporo kosztować lidera, gdyż MEGATOUR nie zamierzał tanio sprzedać skóry i po pierwszych dziesięciu minutach prowadził trzema punktami. Druga odsłona spotkania to jednak zdecydowana dominacja BALTICUSA i wygra różnicą 12 oczek, co jak się mogło wydawać pozwoliło tej drużynie wrócić na właściwe dla siebie tory. Kolejna odsłona meczy to spokojna kontrola wyniku i oszczędzanie sił BALTICUSA. Jednak czwarta kwarta sprawiła, że całe spotkanie mogło zakończyć nie sporą niespodzianką, gdyż MEGATOUR zwarł skutecznie szyki obronne, a i w ataku poczynał sobie najlepiej w przekroju całego meczu. Zawodnicy MEGATOURU gonili wynik i systematycznie zmniejszali przewagę rywala, która ostatecznie wyniosło jedynie cztery punkty.

Wynik

Drużyna1234WynikWynik
Megatour1411152161Por
Balticus1123181365Zw

JAK DAWNIEJ, O WYGRANEJ DECYDOWAŁY OSTATNIE SEKUNDY

Od kilku lat spotkania ZETBUDU i AKROPOLISU są niezwykle wyrównane i zacięte. Nie inaczej było tym razem, można nawet powiedzieć, że tradycji stało się zadość. Obie ekipy mecz rozpoczęły dość nerwowo i pierwsze kilka minut minęło pod znakiem bardziej piłkarskiego wyniku. Drugą część pierwszej kwarty znacznie lepiej rozegrali zawodnicy AKROPOLISU i to oni prowadzili różnicą 9 punktów. W kolejnych kwartach zawody się wyrównały, a obie drużyny prezentowały na parkiecie ciekawy basket. Gdy na około cztery minuty do końca spotkania AKROPOLIS od dłuższego czasu utrzymywał przewagę w okolicy dziesięciu punktów nad rywalem, można było zakładać, że losy meczu zostały rozstrzygnięte. Jednak w grach zespołowych króluje odwieczna prawda, że gra się do końca. Od tego momentu oblicze ZETBUDU uległo zmianie, a zawodnicy tej ekipy nie dość, że postawili przeciwnikowi bardzo trudne warunki w obronie, to jeszcze zaczęli szybko zdobywać punkty niwelując przewagę AKROPOLISU, która topniała w oczach. Nowa energia, która wstąpiła w graczy ZETBUDU pozwoliła im wyjść na prowadzenie na około 15 sekund przed końcem spotkania i dowieźć zwycięstwo do końcowej syreny.

Wynik

Drużyna1234WynikWynik
ZetBud721162367Zw
Akropolis1618161565Por

BASKET MUSI JESZCZE POCZEKAĆ

Spotkanie pomiędzy ŻULICKIM z BASKETEM od samego początku miało swojego faworyta, a każdy inny wynik niż spokojna wygrana ŻULICKIEGO byłby dużym zaskoczeniem. I zgodnie z oczekiwaniami OGRODNICY już w pierwszej kwarcie jasno dali do zrozumienia, że niespodzianka nie wchodzi w grę. BASKET natomiast próbował dotrzymać kroku rywalowi i w trzeciej kwarcie wykorzystał przestój ŻULICKIEGO niwelując przewagę z 20 do 10 oczek w trakcie kwarty. Można powiedzieć, że był to swoisty wypadek przy pracy, gdyż w ostatniej odsłonie spotkania ŻULICKI postawił kropkę nad „i” wygrywając pewnie cały mecz różnicą 21 oczek, a BASKET nadal pozostaje jedyną drużyną bez wygranej w tym sezonie.

Wynik

Drużyna1234WynikWynik
Starówka Basket1819161265Por
Żulicki Centrum Ogrodnicze3022132186Zw

Starówka Basket

Żulicki Centrum Ogrodnicze