Znamy finalistów ligi

Po wysokiej wygranej w pierwszym meczu półfinałowym kandydatem do awansu stał się ZETBUD, który również drugie spotkanie rozpoczął z wysokiego „C” obejmując po pierwszej kwarcie 10 punktowe prowadzenie, dominując zdecydowanie na parkiecie otwierając mecz wynikiem 0:7. Taki obrót spraw zupełnie zdekoncentrował graczy ZETBUD w driugiej kwarcie. Mimo dobrej obrony wywołującej sporą iloś przechwytów piłki gracze ZETBUDU nie potrafili skutecznie skończyć swoich akcji lub powodowali własne straty. Lecz obie drużyny w tej odsłonie nie grzeszyły skutecznością, a najlepszym dowodem jest wynik drugiej kwarty po 7 minutach 4:2 dla BALTICUSA. Ostatecznie do przerwy ZETBUD prowadził 9 punktami. W trzeciej kwarcie trwałą indolencja ZETBUDU natomiast BALTICUS z minuty na minutę odrabiał starty i na trzy minuty przy przed jej końcem wyszedł na prowadzenie, lecz ZETBUD odzyskał je przed końcem kwarty. Zapowiadało się więc zacięte widowisko w ostatniej odsłonie meczu i walka do ostatnich sekund. Nic jednak bardziej mylnego, gdyż ZETBUD powrócił do gry z pierwszej odsłony i odskakując od rywala na kilka punktów spokojnie kontrolował wynik meczu i tym samym awansował do finału.

Wynik

Drużyna1234WynikWynik
ZetBud2210102264Zw
Balticus1211161352Por

STAN RYWALIZACJI 2:0 dla ZETBUDU – AWANS DO FINAŁU

WYŻSZY WYMIAR KARY

Drugie spotkanie półfinałowe pomiędzy ŻULICKIM a MEGATOUREM miało bardzo zbliżone przebieg do pierwszego spotkania. MEGATOUR na początku meczy był skuteczny w ataku i agresywny w obronie co przyniosło wygraną w pierwszej odsłonie. Z biegiem czasu gra się wyrównała lecz mimo znacznie gorszej skuteczności w drugiej kwarcie do przerwy to MEGATOUR nadal prowadził choć różnicą zaledwie jednego punktu. Po zmianie stron nastąpiło jak się wydaje nieuniknione. ŻULICKI włączył właściwy bieg i w mgnieniu oka odskoczył od rywala, w którego grę wkradła się duża nerwowość i niedokładność powodująca liczne straty zamieniane łatwo na kolejne punkty przez faworyta. W drugiej połowie ŻULICKI dosłownie zmiażdżył przeciwnika i przypieczętował awans do finału rozgrywek w obecnym sezonie.