Inauguracja sezonu 2017/2018

Za nami inauguracja rozgrywek NBA Kołobrzeg w sezonie 2017 / 2018. Los sprawił, że pary pierwszej kolejki były identyczne, jak pary finałowe w sezonie 2016 / 2017, relacja poniżej.

BALTICUS WZMOCNIONY

BALTICUS do spotkania z MEGATOUREM przystąpił w szerokim składzie, a szeregi tego teamu zasilił miedzy innymi Łukasz Wichniarz, który w ubiegłym sezonie reprezentował barwy BASKETU. MEGATOUR jak zwykle w silnym fizycznie, lecz nieco skromnym sześcioosobowym składzie nie stało na straconej pozycji, co niejednokrotnie udowadniali zawodnicy tej drużyny. Nie inaczej było tym razem, gdyż od pierwszych minut inicjatywa była po stronie ambitnie walczącego MEGATOURU, a efektem wygrana nieznacznie lecz jednak pierwsza kwarta. BALTICUS w drugiej odsłonie meczu zwarł szeregi i zaczął skuteczniej bronić dostępu do własnego kosza, co jak się później okazało było kluczem do zwycięstwa w całym spotkaniu. Wygrana druga kwarta przez BALTICUS różnicą 9 punktów spowodowała, że doświadczony zespół kontrolował dalszy przebieg meczu. Natomiast MEGATOUROWI nie można odmówić woli walki, gdyż raz za razem zawodnicy tej ekipy zmniejszali przewagę rywala do kilku punktów, co jednak spotykało się z natychmiastową reakcją BALTICUSA, który nie pozostawił losów spotkania przypadkowi.

Wynik

Drużyna1234WynikWynik
Megatour2314221473Por
Balticus2123231683Zw

POJEDYNEK FINALISTÓW DLA ŻULICKIEGO

Spotkanie pomiędzy ŻULICKIM CENTRUM OGRODNICZE a ZETBUDEM było rewanżem za finałowe potyczki z sezonu 2016/2017. Obie drużyny przystąpiły do meczu spokojnie z respektem dla rywala i choć walka na parkiecie była widoczna, to pojedynek toczył się raczej w powolnym tempie. Do przerwy gra toczyła się cios za cios i żadnej z ekip nie udało się wypracować znacznej przewagi. Zawodnicy obu drużyn skoncentrowani byli głownie na zadaniach defensywnych i nikt nie odsuwał ręki czy nogi. Po zmianie stron ŻULICKI wyszedł bardziej zmotywowany na parkiet i  aczął budować swoją przewagę, która dużymi fragmentami wynikała z nieporadności prezentowanej przez ZETBUD, która niewątpliwie była skutkiem kontuzji odniesionej w pierwszej kwarcie przez Pawła Jasińskiego, reżysera gry ZETBUDU. Przewaga ŻULICKIEGO sięgała nawet 20 punktów, lecz w ostatniej odsłonie gracze ZETBUDU nieco poukładali swoją grę i koniec końców zmniejszyli rozmiary porażki do 13 oczek.

Wynik

Drużyna1234WynikWynik
Żulicki Centrum Ogrodnicze1914232379Zw
ZetBud1812152166Por

CIEKAWY MECZ I ZWYCIĘSTWO AKROPOLISU

Spotkanie drużyn, które w ubiegłym sezonie zajęły dwa ostatnie miejsca w ligowej tabeli mogło zwiastować wyrównany mecz ale na pewno nieliczni spodziewali się tak ciekawego pojedynku. Od pierwszych minut zawodnicy obu ekip prezentowali wysoka skuteczność w akcjach ofensywnych oraz determinację pod bronionymi tablicami. Gracze prezentowali kreatywność i pomysłowość, która powodowała, że spektakl prezentowany na parkiecie był ciekawy i trzymał w napięciu nawet najwybredniejszych fanów koszykówki. Nie da się ukryć, że obydwa zespoły prezentowały się zdecydowanie lepiej niż w rozgrywkach 2016/2017 i jeżeli podtrzymają ten poziom gry to w każdym meczu będą miały szanse na odniesienie sukcesu. Klasą dla siebie w tym spotkaniu byli Piotr Żołnierczuk z BASKETU i Radosław Radomski z AKROPOLISU zdobywcy odpowiednio 40 i 35 punktów. Ostatecznie AKROPOLIS zwyciężył w tym pojedynku dzięki lepszej organizacji gry w decydujących fragmentach, natomiast zawodnicy BASKETU nie maja co zwieszać głów i mogą z optymizmem patrzeć w przyszłość.

Wynik

Drużyna1234WynikWynik
Starówka Basket2522182085Por
Akropolis2624261995Zw