Piąta kolejka – Żulicki o włos

Spotkanie pomiędzy AKROPOLISEM a ŻULICKIM mało zdecydowanego faworyta i nic nie zapowiadało, że przyniesie aż taką dawkę emocji i to do samego końca. Pierwsza odsłona meczu zdawała się potwierdzać przedmeczowe oczekiwania, a ŻULICKI spokojnie kontrolował wydarzenia na parkiecie i uzyskał 10 punktową przewagę. Druga kwarta to natomiast znacznie bardziej wyrównana gra i zarazem niższa skuteczność ŻULICKIEGO stąd prowadzenie tej ekipy na koniec kwarty wzrosło zaledwie o dwa oczka. Prawdziwa rewolucja i całkowity zwrot akcji to wydarzenia, które miały miejsce w trzeciej części spotkania. AKROPOLIS jeszcze bardziej zwarł szeregi w defensywie, a ofensywne poczynania tego teamu wyglądały wręcz koncertowo. Zawodnicy AKROPOLISU raz za razem dziurawili kosz rywali bądź z dystansu bądź z bliższej odległości, a ŻULICKI nie był w stanie powstrzymać poczynań rywala mimo zaangażowania defensywnego. Kwarta wygrana przez AKROPOLIS różnicą 16 punktów i to ŻULICKI musiał gonić wynik. Czwarta kwarta to pokaz dobrego basketu z obu stron i mimo dużej walki na boisku skuteczność drużyn an tym nie ucierpiała, co pozwoliło kibicom obserwować ciekawe zawody do ostatniego gwizdka. Ostatecznie ŻULICKI wykazał się większą rutyną w trudnych boju i odniósł nieznaczne zwycięstwo.

Wynik

Drużyna1234WynikWynik
Akropolis1615312082Por
Żulicki Centrum Ogrodnicze2617152684Zw

Akropolis

Żulicki Centrum Ogrodnicze

BALTICUS NIEPOKONANY W I RUNDZIE

To spotkanie niewątpliwie miało miano meczu kolejki, a kto wie czy nie całej pierwszej rundy, gdyż wygrana BALTICUSA sprawiała, że drużyna ta będzie niepokonana po pierwszej rundzie gier, natomiast zwycięstwo ZETBUDU wywindowałoby ten team na fotel lidera. Pierwsze minuty przebiegały zgodnie z oczekiwaniami mecz był wyrównany i nieco nerwowy. W drugiej odsłonie BALTICUS podkręcił nieco tempo i zaczął stopniowo uzyskiwać przewagę w wydarzeniach na parkiecie. W ZETBUDZIE natomiast z każdą kolejną minutą narastał problem w ofensywie, a dokładniej w skuteczności graczy tej drużyny. Mimo niezłej postawy defensywnej i stwarzaniu okazji do zdobywania punktów piłka nie znajdowała drogi do kosza. Wygrana BALTICUSA różnicą 8 punktów, stawiała przeciwnika w trudnym położeniu. ZETBUD w trzeciej części spotkania przypomniał sobie, że umie zdobywać punkty, a że utrzymał dobry poziom obrony to do decydującej kwarty przystępował z zaledwie trzypunktowym deficytem. Wszystko to jednak na nic jak pokazała czwarta kwarta BALTICUS podrażniony niepowodzeniem w trzeciej odsłonie zdecydowanie lepiej dzielił się piłką i znalazł lepszą skuteczność, do ZETBUDU wrócił natomiast koszmar braku skuteczności i w tym wypadku wynik mógł być tylko jeden czyli zwycięstwo BALTICUSA. Tym samym BALTICUS pozostał jedyną niepokonaną drużyną w lidze, a ZETBUD musi pracować nad jakością gry.

Wynik

Drużyna1234WynikWynik
Balticus1418152067Zw
ZetBud1310211155Por

STARÓWKA Z PIERWSZĄ WYGRANĄ

Mecz pomiędzy drużynami, które w tym sezonie prezentują dobry równy poziom, lecz można powiedzieć, że brakuje im nieco szczęścia był zapowiedzią nie małych emocji, a kto wie czy nie większych niż na szczycie tabeli. Oba zespoły rozpoczęły spotkanie uważnie z respektem dla przeciwnika i tak jak można było się tego spodziewać gra była niezwykle wyrównana. MEGATOUR korzystał ze swojej oczywistej przewagi w strefie podkoszowej natomiast STARÓWKA stawiała na szybkość i zwinność swoich graczy. Trzeba przyznać, że założenia taktyczne po obu stronach były konsekwentnie realizowane i przynosiły wymierny efekt tak dla jednych jak i drugich. W przekroju całego spotkania ciężko było by wskazać jednoznacznie co ostatecznie zadecydowało o końcowym wyniku, można pokusić się o stwierdzenie, że w tym meczu decydujące znaczenie miały niuanse i drobne szczegółu. Ostatecznie z pierwszego i zasłużonego zwycięstwa mógł cieszyć się zespół STARÓWKA BASKET i tym samym w lidze nie ma drużyny bez wygranej.

Wynik

Drużyna1234WynikWynik
Starówka Basket1521231473Zw
Megatour1518191769Por