Ruszyła faza play-off

Przed rozpoczęciem spotkania wydawało się, że BALTICUS będzie miał najłatwiejsze zadanie w serii ze STARÓWKĄ, lecz jak pokazał ten mecz nic bardziej mylnego. STARÓWKA nie dała się zdominować przez wyżej notowanego przeciwnika i toczyła wyrównany bój z BALTICUSEM, prezentując dobrą skuteczność. Dużym atutem STARÓWKI była niezwykła determinacja, która pozwalała na niwelowanie zdecydowanej przewagi fizycznej BALTICUSA. Całe spotkanie było niezwykle wyrównane i kilkukrotnie STARÓWKA zbliżała się do przeciwnika na zaledwie jeden punkt, który okazywał się barierą nie do przejścia. W efekcie BALTICUS okazał się nieznacznie lepszy, lecz STARÓWKA była bliska sprawienia dużej niespodzianki i w kolejnym meczu nie stoi na straconej pozycji.

w serii do 2 zwycięstw BALTICUS prowadzi 1:0

Wynik

Drużyna1234WynikWynik
Balticus2817162283Zw
Starówka Basket2415162075Por

MEGATOUR – AKROPOLIS  1:0
Spotkanie czwartej z piątą drużyną sezonu zasadniczego było wielką niewiadomą, gdyż występujący w roli faworyta AKROPOLIS potrafi grać w „kratkę” przeplatając bardzo dobre mecze z tymi wręcz fatalnymi, natomiast MEGATOUR prezentuje dość wyrównaną formę lecz często brakuje tej ekipie sił w końcówce. Dość nieoczekiwanie spotkanie rozpoczęło się od prowadzenia MEGATOURU 18:5, co głównie wynikało z braku skuteczności i bałaganie w szykach obronnych AKROPOLISU. Po pięciu minutach gra znacznie się wyrównała lecz AKROPOLIS nie był w stanie zniwelować straty z pierwszych fragmentów pojedynku. Druga kwarta to już widowisko kosz za kosz z nieznaczną przewagą AKROPOLISU i do przerwy MEGATOUR prowadził różnicą 9 oczek. To co wydarzyło się po zmianie stron było wręcz niesamowite, AKROPOLIS podrażniony złym obrotem spraw, bardzo zmotywowany zaczął od pierwszej minuty w sprinterskim tempie odrabiać straty, żeby zaledwie po dwóch i pół minutach wyjść na prowadzenie. Agresja w obronie jak i skuteczne kontry sprawiały, że MEGATOUR był bezradny i przegrał tą odsłonę różnicą 14 punktów. W czwartej kwarcie gracze MEGATOURU odzyskali swój rytm i zaczęli ponownie przeważać na parkiecie. Na AKROPOLISIE zemściła się zbyt agresywna gra i trzech zawodników zakończyło mecz z 5 przewinieniami na koncie. To spowodowało, że na trzy minuty do końca AKROPOLIS musiał radzić sobie w czterech na parkiecie i niewiele brakowało, żeby z dziewięciopunktowej przewagi przeciwnika, czteroosobowy skład doprowadził do dogrywki. Ostatecznie MEGATOUR wygrał pierwsze starcie w serii i jest bliższy awansu do półfinału.

Wynik

Akropolis1520291781Por
Megatour2717152584Zw

ŻULICKI – ZETBUD 1:0

Spotkanie najlepszych dwóch drużyn sezonu zasadniczego zapowiadało się ciekawie i takie było przez pierwszą kwartę, gdzie drużyny walczyły cios za cios. Druga odsłona to popis strzelecki graczy ŻULICKIEGO i dramat w defensywie prezentowany przez ZETBUD, kwarta wygrana przez ŻULICKIEGO różnicą 15 punktów odebrała motywację i chęć do gry rywalowi. Kolejne odsłony spotkania bardzo wyrównane lecz tego dnia każda kwarta padała łupem najlepszej drużyny sezonu zasadniczego, czyli ŻULICKIEGO. Świetne zawody rozegrał zdobywca 32 punktów dla zwycięzców Grzegorz Arabas trafiając 6 razy za 3 punkty. W ZETBUDZIE tym razem zawiodła skuteczność i defensywa a w starciu na szycie takich braków się nie wybacza stąd wysokie i zasłużone zwycięstwo ŻULICKIEGO różnicą 22 oczek.