ŻULICKI mistrzem sezonu 2017/2018!!!

Broniący tytułu mistrzowskiego ZETBUD po pierwszym spotkaniu był bliżej obrony tytułu niż pretendent CENTRUM OGRODNICZE ŻULICKI. Nie można było jednak zakładać, że wszystko pójdzie po myśli obrońcy tytułu, a dotychczasowe pojedynki w sezonie 2017/2018 tylko potwierdzały tą tezę. Druga potyczka w serialu finałowym od początku przebiegała pod lekkim dyktandem OGRODNIKÓW, choć spotkanie miało wyrównany charakter, to ŻULICKI skutecznie zniwelował przewagi ZETBUDU z pierwszego meczu. ZETBUD miał natomiast problemy ze skutecznością i koncentracją w zadaniach defensywnych. Przełomowa dla losów meczu okazała się trzecia kwarta wygrana zdecydowanie przez ŻULICKIEGO, gdzie prym wiedli Krzysztof Satro i Grzegorz Arabas wspierani przez kolegów z drużyny.  Natomiast osamotniony w ofensywie Dariusz Jasiński nie był w stanie zapewnić swojej drużynie sukcesu. Tym samym ŻULICKI doprowadził do remisu po 1-1 w rywalizacji finałowej. Decydujący o tytule mecz lepiej rozpoczęła ekipa ZETBUDU, która podrażniona gorszym występem w spotkaniu nr 2, chciała szybko zniechęcić przeciwnika do walki. Sztuka ta jednak nie powiodła się a z biegiem czasu to ZULICKI zdobywał coraz większą przewagę nad rywalem, ZETBUD natomiast całkowicie się pogubił i mimo, że przegrywając nawet różnicą siedemnastu punktów, potrafił doprowadzić do remisu na trzy minuty do końca spotkania, gra tej ekipy pozostawiała wiele do życzenia. ŻULICKI natomiast prowadzony przez doświadczonego Grzegorza Arabasa, wyczekał newralgiczny moment w spotkaniu i zadał ostateczny cios, po którym rywale nie byli w stanie wrócić do gry. Tym samym ŻULICKI CENTRUM OGRODNICZE wywalczyło tytuł MISTRZOWSKI w sezonie 2017/2018.

Mecz nr 2
ŻULICKI CENTRUM OGRODNICZE – ZETBUD 70:59 (17:13,13:16,19:12,21:18)
Najlepsi strzelcy:
ŻULICKI: Satro K. 25 (1), Arabas G. 13 (1), Blachura R. 9
ZETBUD: Jasiński D. 30 (1), Wasilewski P. 7 (1) Jasiński P. 6

Mecz nr 3
ŻULICKI CENTRUM OGRODNICZE – ZETBUD 71:55 (13:18,19:13,15:9,21:15)
ŻULICKI: Arabas G. 26 (3), Sumiński P. 15 (3), Satro K. 15
ZETBUD: Wasilewski P. 12 (1) Jasiński P. 9, Djurić Marko 8 (2)

Spotkanie o III miejsce

Pierwsze starcie drużyn walczących o podium w sezonie 2017/2018 mogło wskazywać, że BALTICUS, który triumfował w tym pierwszym spotkaniu, ma zagwarantowane trzecie miejsce i drugi mecz tej pary to tylko formalność. Nic jednak bardziej mylnego gracze MEGATOURU zlekceważeni przez przeciwnika od pierwszych minut pokazywali że tanio skóry nie sprzedadzą. Gra w ich wykonaniu była płynna i efektywna zarówno w poczynaniach defensywnych, jak i w ofensywie – szczególnie w pierwszej kwarcie. Z biegiem czasu gra się wyrównywała, a zawodnicy BALTICUSA zwarli swoje szeregi i z mozołem odrabiali stracony do rywala dystans. Walka o zwycięstwo toczyła się do ostatnich sekund meczu, a ostatecznie to faworyzowany BALTICUS zakończył rywalizację stanem 2-0 i uplasował się na najniższym stopniu podium.

MEGATOUR – BALTICUS 72:75 (26:19,10:10,16:22,20:24)
MEGATOUR: Kowalczyk A. 30 (3), Kobyliński A. 24, Skubisz J. 10
BALTICUS: Małetko A. 26 (4), Wichniarz Ł. 21 (2), Kiełbasiński T. 15

Spotkanie o V miejsce

Druga konfrontacja pomiędzy drużynami STARÓWKI BASKET a AKROPOLISU kolejny raz przyniosło  sporo emocji sympatykom obu ekip i miało znacznie bardziej wyrównany przebieg. Dość powiedzieć, że po pierwszej połowie, a zwłaszcza po bardzo udanej drugiej kwarcie, to BASKET był bliżej doprowadzenia do remisu w konfrontacji o V miejsce. Druga część meczu to jednak zdecydowana dominacja AKROPOLISU w poczynaniach boiskowych. Mimo ambitnej postawy zawodników STARÓWKI wszelkie argumenty leżały po stronie AKROPOLISU i to zawodnicy tej drużyny zajęli ostatecznie piąte miejsce w rozgrywkach sezonu 2017/2018, zwyciężając w tej rywalizacji 2-0.

STARÓWKA BASKET – AKROPOLIS 73:85 (14:20,24:12,14:24,21:29)
STARÓWKA: Żołnierczuk P. 34 (1), Bąk M. 15, Sroka P. 13 (3)
AKROPOLIS: Szafulski K. 29, Ziemkiewicz P. 21 (4), Siedlich S. 14