Wyniki drugiej kolejki

Mecz BALTICUSA z MEGATOUREM mimo wysokiej porażki, tych pierwszych w poprzedniej kolejce, zapowiadało się ciekawie, tym bardziej, że BALTICUS został wzmocniony Gracjanem Dobriańskim. Przedmeczowe oczekiwania całkowicie potwierdziły się w przebiegu spotkania. Obie ekipy stworzyły ciekawe, emocjonujące widowisko, które trzymało w napięciu do ostatnich minut. Trzeba przyznać, że zarówno BALTICUS -mimo poważnych osłabień przez rozpoczęciem sezonu, jak i AKROPOLIS z kosmetycznymi zmianami w składzie, zaskakują pozytywnie na starcie sezonu. Należy spodziewać się wielu emocji w meczach z udziałem obu drużyn. W niedzielnym spotkaniu ostatecznie minimalnie lepszy okazał się AKROPOLIS i to już druga wygrana tego zespołu w sezonie 2018/2019. BALTICUS doznał drugiej porażki, lecz postawa zawodników tej ekipy dobrze rokuje na przyszłość.

Wynik

Drużyna1234WynikWynik
Balticus2413192581Por
Akropolis2015202883Zw
MEGATOUR-STARÓWKA BASKET 82:66 (25:16,18:15,13:15,26:20)

Spotkanie drużyn o zupełnie innej charakterystyce miało z góry zdecydowanego faworyta, który od samego początku jednoznacznie pokazał, że nie zamierza pozostawić końcowego wyniku przypadkowi. MEGATOUR zdominował w pierwszych fragmentach poczynania na parkiecie i po pierwszej kwarcie prowadził różnicą 9 oczek. W dalszych odsłonach spotkania STARÓWKA starała się odwrócić losy meczu, lecz MEGATOUR spokojnie kontrolował wynik potyczki, a największy wkład w to miała dwójka Piotr Centkowski, Łukasz Wichniarz. STARÓWKA mimo ambitnej postawy nie posiadała argumentów, które umożliwiłyby dogonienie przeciwnika. Ostatecznie zasłużone i spokojne zwycięstwo MEGATOURU, a STARÓWKA doznała drugiej porażki i musi szukać recepty na poprawę mankamentów w swojej grze.

Wynik

Megatour2518132682Zw
Starówka Basket1615152066Por
ŻULICKI CENTRUM OGRODNICZE – ZETBUD 57:59 (11:19,16:18,17:10,13:12)

Spotkanie finalistów ostatnich dwóch edycji ligi zawsze budzą masę emocji i stanowią ciekawe dla oka widowisko. Nie inaczej było i tym razem, choć to ZETBUD rozpoczął od mocnego uderzenia, rozpoczynając mecz od prowadzenia 10:2. Z biegiem czasu gra się wyrównała, lecz w pierwszej połowie stroną przeważającą był ZETBUD, który do szatni schodził z 10 punktowym prowadzeniem. Druga połowa rozpoczęła się od zdecydowanie lepszej gry ŻULICKIEGO w obronie, a liderzy tej drużyny w osobach Grzegorza Arabasa i Tomasza Mrożka skutecznie atakowali kosz przeciwnika. Systematycznie zmniejszająca się przewaga zdecydowanie deprymowała zawodników ZETBUDU, którzy zatracili walory ofensywne. Starania ŻULICKIEGO przyniosły efekt na 1:30 minuty do końca spotkania, gdy po raz pierwszy gracze tej drużyny objęli prowadzenie. Walka trwała jednak dalej. Na 12 sekund do końca czwartej kwarty ZETBUD przeprowadził skuteczną 3 punktową akcję, pozostawiając przeciwnikowi zaledwie 2,3 sekundy na odpowiedź. Jednak wynik nie uległ już zmianie i to ZETBUD objął fotel lidera po 2 kolejkach obecnego sezonu.