Dwunasta kolejka

Kolejne dobre spotkanie na swoim koncie zanotowali gracze Starówki, choć tym tarem nie udało się powtórzyć sukcesu z przed tygodnia. Spotkanie pomiędzy zespołami z dolnej trójki tabeli wydawało się na rozstrzygnięte już po pierwszych 10 minutach, w których Megatour uzyskał 12 punktową przewagę. Kolejna odsłona zdawała się potwierdzać ten scenariusz, gdyż przewaga faworyta systematycznie rosła i można było zastanawiać się jakie rozmiary osiągnie ona po końcowym gwizdku. Nic jednak bardziej mylnego, gdyż po zmianie stron to Starówka zaczęła dominować na parkiecie szczególnie w sferze defensywnej pozwalając zdobyć rywalowi zaledwie 4 punkty w całej kwarcie. Nieznaczna przewaga Megatouru przed decydującą odsłoną meczu i wydarzenia jakie miały miejsce tuz po przerwie zapowiadały nie lada emocje. zawodnicy Starówki starali się kontynuować dobrą grę z trzeciej kwarty lecz Megatour zwarł szeregi i nie pozwolił rywalowi na odniesienie drugiego zwycięstwa. Mecz pokazał, że Starówka nabiera formy która może zaskoczyć nie jednego przeciwnika.

Wynik

Drużyna1234WynikWynik
Starówka Basket1217171763Por
Megatour242342273Zw

Starówka Basket

ŻULICKI – ZETBUD 95:90 (15:32,26:13,31:13,23:32)

Spotkanie na szczycie tabeli nie zawiodło i dostarczyło dużo wrażeń, choć sinusoida po której poruszały się obie ekipy w tym meczu było ogromna. pojedynek w początkowej fazie był bardzo wyrównany do stanu 10:10, później inicjatywa w pierwszej kwarcie należała zdecydowanie do Zetbudu, który pozostała część pierwszej kwarty wygrał w stosunku 22:5. Tak duża przewaga w spotkaniu drożyn o bardzo zbliżonym potencjale była dość zaskakująca, lecz jak pokazały kolejne odsłony spotkania stanowiło to pewnego rodzaju prawidłowość w tym meczu. W drugiej kwarcie pewny siebie Zetbud został szybko sprowadzony na ziemię bo tym razem na parkiecie dominowali gracze Żulickiego, którzy niemal w całości zdołali odrobić straty do rywali. Co nie udało się w drugiej szybko zostało wykonane w trzeciej kwarcie i Żulicki zaczął szybko uciekać przeciwnikowi. Zetbud zupełnie pogubiony i rozbity nie potrafił zastopować poczynań rywali. Jednak ten mecz to sinusoida i czwarta kwarta to kolejna zmiana sił na parkiecie. Zetbud w końcu przebudził się i zaczął mozolne odrabianie straconego dystansu, jednak Żulicki to bardzo doświadczony zespół i kolejny raz pokazał, że mając stosowna zaliczkę z wcześniejszych części meczu, można odnieść zwycięstwo mimo słabszych ostatnich minut spotkania. Mecz ten pokazał, że w decydującej fazie sezonu możemy spodziewać się bardzo ciekawych pojedynków obu ekip. które na pewno spotkają się w pierwszym etapie play off, a być może też w finale.