Pierwsze mecze półfinałowe

Przed meczem decydującym o awansie do półfinału faworyzowany MEGATOUR czekało ciężkie zadanie, gdyż do awansu konieczna była wygrana różnicą co najmniej 15 punktów. Zmobilizowane szeregi MEGATOURU od pierwszych chwil próbowały odmienić losy rywalizacji z BALTICUSEM, który ze świadomością 14-sto punktowej przewagi podchodził do wydarzeń na parkiecie ze spokojem i skutecznie powstrzymywał zapędy przeciwnika. W grę MEGATOURU z minuty na minutę wkradała się coraz większa nerwowość i brakowało zespołowości w poczynaniach na boisku. Zawodnicy BALTICUSA natomiast grali  jak prawdziwi weterani spokojnie, konsekwentnie i bezlitośnie wykorzystując każdą nadarzającą się okazję do skarcenia przeciwnika. Końcowy wynik to wygrana MEGATOURU, lecz było to zwycięstwo na otarcie łez, gdyż w dwumeczu to BALTICUS okazał się lepszy o 11 punktów i to ta drużyna awansowała do półfinału sprawiając tym samym dużą niespodziankę.

Wynik

Drużyna1234WynikWynik
Megatour2020122880Zw
Balticus2121142177Por

STARÓWKI – AKROPOLIS 55:54 (16:16,20:12,6:15,13:11)

W pierwszym starciu obu ekipa STARÓWKI sprawiła sensację zwyciężając różnicą 3 punktów, a trzeba zaznaczyć, że była to dopiero druga wygrana w całym sezonie. Mimo tego AKROPOLIS był murowanym faworytem do awansu, gdyż tak znikoma różnica punktowa porównując grę obu drużny na przestrzeni całego sezonu nie powinna sprawić najmniejszych kłopotów AKROPOLISOWI. Jednak jak nie jednokrotnie pokazywało życie ani statystyki ani bilanse nie grają na boisku, liczy się dany mecz. Zdopingowany pierwszą wygraną gracze STARÓWKI bez żadnych kompleksów przystąpili do decydującej potyczki i tak naprawdę to oni w pierwszej połowie byli drużyną lepszą,a na przerwę schodzili z 8 punktowym prowadzeniem (czyli łącznie 11 punktowym zapasem). Zgromadzeni w hali widzowie nie wierzyli w to co widzą. Drugą połowę ze zdecydowanie większym animuszem rozpoczęli zawodnicy AKROPOLISU, co przyniosło im znakomity efekt, gdyż w ciągu jednej kwarty odrobili straty z obecnego meczu i jeden punkt z pierwszej potyczki. Czwarta kwarta to prawdziwa wojna nerwów i walka przez pełne 10 minut o każdą piłkę, szala awansu raz po raz przechylała się to w jedną to w drugą stronę. Ostatecznie to STARÓWKA zwyciężyła jednym punktem i sprawiając wielką sensację awansowała do półfinału. Takie wydarzenie nie miało jeszcze miejsca w historii rozgrywek NBA KOŁOBRZEG, ponieważ STARÓWKA odnosząc w całym sezonie ledwie 3 zwycięstwa zagra w półfinałach i będzie walczyła o medale.

Wynik

Akropolis1612151154Por
Starówka Basket162061355Zw

ŻULICKI – ZETBUD 111:103 (34:25,27:41,32:18,18:19)

Po pierwszym meczy przewaga ZETBUDU wynosiła 20 punktów i trudno było oczekiwać, żeby ŻULICKI mając przed sobą niedzielne spotkanie półfinałowe dołożył wszelkich starań by odrobić tę stratę. Spotkanie toczyło się w atmosferze radosnej ofensywnej koszykówki, gdzie obrona nie odgrywała istotnego znaczenia. Raz zawodnicy jednej raz drugiej drużyny popisywali się lepszą skutecznością, co powodowało iż mogliśmy oglądać swoistą sinusoidę zdobyczy w poszczególnych kwartach. Z przebiegu całego spotkania należy zauważyć snajperski popis Pawła Jasińskiego (ZETBUD), który aż 10 razy celnie przymierzył za 3 punkty. Ostatecznie to ŻULICKI okazał się bardzie stabilny rzutowo w całym pojedynku i zwyciężył różnicą 8 punktów. Taki wynik sprawił, że w dwumeczu to ZETBUD okazał się lepszy i wygrał tą rywalizacje, będąc drużyną niżej rozstawioną i podtrzymał tym samym trend z dwóch pozostałych par, gdzie również wygrywały drużyny niżej rozstawione.

Wynik

ZetBud25411819103Por
Żulicki Centrum Ogrodnicze34273218111Zw

Żulicki Centrum Ogrodnicze

PARY FAZY PÓŁFINAŁOWEJ – rywalizacja toczy się do dwóch zwycięstw

ŻULICKI – STARÓWKA 101:67 (28:15,26:17,22:25,25:10) stan rywalizacji 1-0 dla ŻULICKIEGO

Pierwsze spotkanie półfinałowe sensacyjnego uczestnika tej fazy rozgrywek i zdecydowanego faworyta do gry w finale nie mogło mieć innego przebiegu. Kolejna sensacja w wykonaniu STARÓWKI graniczyłaby z cudem i to wielkiego kalibru. ŻULICKI nie pozostawiając swojego losu przypadkowi bardzo szybko w dwóch pierwszych kwartach zademonstrował swoją wyższość nad przeciwnikiem, a w czwartej kwarcie dopełnił dzieła, spokojnie pokonując STARÓWKĘ. Gracze STARÓWKI nie mieli tym razem żadnych argumentów, które mogliby przeciwstawić, doświadczonemu składowi ŻULICKIEGO. Przed nami kolejne starcie w tej parze 5 maja i może wtedy STARÓWKA zaskoczy nas kolejny raz.

Wynik

Żulicki Centrum Ogrodnicze28262225101Zw
Starówka Basket1517251067Por

Starówka Basket

ZETBUD – BALTICUS 77:90 (27:22,16:22,22:20,12:26) stan rywalizacji 1-0 dla BALTICUSA

Drugi mecz półfinałów zapowiadał się bardzo ciekawie i kibice zgromadzeni w hali nie mogli narzekać na nudę. ZETBUD w niepełnym składzie musiał stawić czoła rozpędzonemu BALTICUSOWI, który górował nad przeciwnikiem szczególnie warunkami fizycznymi. Spotkanie przez trzy i pół kwarty było niezwykle wyrównane i zacięte, widzieliśmy wiele ciekawych zagrań po obu stronach, a prowadzenie zmieniało się bardzo często. Zawodnicy ZETBUDU braki wzrostowe nadrabiali dużą agresywnością w grze defensywnej co było obarczone ryzykiem faulowania przeciwnika. BALTICUS natomiast z precyzją chirurga wykorzystywał posiadane przez siebie przewagi zwłaszcza w strefie podkoszowej. Taka gra z obu stron doprowadziła do sytuacji, że agresywnie grający ZETBUD na około pięć minut do końca spotkania na ławce miał dwóch graczy z pięcioma przewinieniami, a z pozostałej do gry piątki, trzech graczy miało po 4 faule. Dodatkowy atut BALTICUSA w postaci ilości fauli przeciwnika był wodą na młyn dla tej ekipy. Natomiast pozbawiony defensywnej agresji ZETBUD stracił wiarę w odwrócenie losów meczu, co przełożyło się również na brak skuteczności w ataku. Po ciekawym spotkaniu zasłużone zwycięstwo odniosła drużyna BALTICUSA i jest ona bliżej awansu do finału.