Żulicki o krok od tytułu mistrza

Skład finału od kilku lat się nie zmienia i można spodziewać się po parze finalistów ciekawej batalii, choć historia pokazała, że dominacja jednego zespołu nie jest wykluczona. Początkowe fragmenty meczu zapowiadały, że ta seria spotkań będzie z gatunku tych ciekawych zaciętych i emocjonujących. Jednak takie wrażenie zaczęło oddalać się od połowy pierwszej kwarty gdy ŻULICKI osiągnął kilku punktową przewagę. Jak się okazało było to początek pogromu ze strony  ŻULICKIEGO i pseudo koszykówki w wykonaniu graczy ZETBUDU. Z każdą kolejną minutą Ogrodnicy prowadzenie przez Grzegorza Arabasa rośli w siłę, a ZETBUD coraz bardziej pogrążał się w swojej beznadziei. Doświadczeni zawodnicy ŻULICKIEGO dominując każdy element gry wykorzystali sposobność ku temu, żeby losy tytułu rozstrzygnąć już w pierwszym spotkaniu, bo ciężko wyobrazić sobie, żeby na tym poziomie możliwe było odrobienie 36 punktowej straty, a na pewno rutynowana drużyna jak ŻULICKI nie dopuści do takiego scenariusza. ZETBUD zmarnował dobrze rozegrany sezon i kolejny raz potwierdziło się, że ta drużyna źle wchodząc w mecz w najważniejszych spotkaniach zostaje totalnie rozbita i zdeklasowana.

Wynik

Drużyna1234WynikWynik
Żulicki Centrum Ogrodnicze26293327115Zw
ZetBud1420162979Por

Mecz półfinałowy decydujący o awansie do finału
BALTICUS – ZETBUD 78:89 (21:16,18:23,20:24,19:26)

Decydujące spotkanie jak wszystkie w tej serii miało bardzo wyrównany i emocjonujący przebieg. Otwarcie meczu dla BALTICUSA, który zdecydowania skuteczniej poczynał sobie w strefie obronnej przeciwnika i  kontrolował tempo gry w tym fragmencie pojedynku. W kolejnych kwartach gra zdecydowanie się wyrównała a ZETBUD zaznaczał w każdej swoja nieznaczna lecz jednak przewagę. Losy meczu rozstrzygnęły się w okolicy połowy czwartej kwarty, gdy podmęczony BALTICUS nie był już w stanie odpowiadać tak skutecznie na coraz składniej grającego rywala. Koniec końców to ZETBUD odniósł wygrana i dzięki temu zwyciężył w tej ciekawej rywalizacji 2-1. W finale dojdzie do kolejnego starcia ŻULICKIEGO z ZETBUDEM, a o trzecie miejsce powalczą BALTICUS ze STARÓWKĄ.

Wynik

Balticus2118201978Por
ZetBud1623242689Zw

MECZ O V MIEJSCE
MEGATOUR – AKROPOLIS 62:62 (9:13,12:20,25:16,16:13)

Spotkanie o V miejsce to pojedynek dwóch dużych wpadek w fazie ćwierćfinałowej. Obie drużyny jako zdecydowani faworyci odpadli z walki o medale w dość zaskakujący sposób. Po fazie ćwierćfinałowej pojedynkiem batalii o V lokatę obecnego sezonu był MEGATOUR, natomiast pierwsza połowa spotkania nieoczekiwanie przebiegała pod dyktando AKROPOLISU. Dobra defensywa i skuteczność w ataku pozwoliły na to by AKROPOLIS do przerwy prowadził różnicą 12 punktów. Po zmianie stron całkowita metamorfoza obu ekip dosłownie zamieniły się one rolami z pierwszych 20 minut meczu. Tym razem to MEGATOUR zaczął dominować na parkiecie i  przewaga AKROPOLISU malała z minuty na minute. Ostatecznie po końcowej syrenie na tablicy widniał wynik remisowy i żadna z drużyn nie jest bliżej wywalczenia V lokaty.

Wynik

Akropolis1320161362
Megatour912251662

Akropolis

Megatour

MECZ O III MIEJSCE
BALTICUS – STARÓWKA 95:64 (19:4,21:13,20:23,35:24)

Spotkanie o trzecie miejsce już w pierwszych minutach pokazało, że faworyt w postaci BALTICUSA nie zamierzą pozostawiać losów meczu przypadkowi i mimo minimalnego 5 osobowego składu ekipa Wędkarzy Morskich zdominowała rywala wygrywając pierwszą odsłonę różnicą 15 punktów (19:4). W kolejnych kwartach przewaga BALTICUSA rosła, a STARÓWKA była w stanie tylko w jednej z części meczu nieznacznie ograć przeciwnika i można powiedzieć że był to swego rodzaju miły akcent w całym spotkaniu. Zwycięstwo BALTICUSA różnicą 31 oczek przesądza z dużym prawdopodobieństwem losy rywalizacji, choć puki piłka w grze. Realnie patrząc STARÓWKA zdolna jest do stwarzania sytuacji, w których cuda się zdarzają tylko pytanie czy aż takie.