Ruszył kolejny sezon ligi NBA

Spotkanie pomiędzy przebudowaną drużyną, która obecnie występuje pod nazwą SUSEU SQUAD oraz świetnie radzącym sobie w końcówce sezonu POLONEZEM BASKET, dawało nadzieję na spore emocje. Jednak rzeczywistość okazała się zgoła odmienna, gdyż SUSEU SQUAD od pierwszych minut narzucił swoje warunki na parkiecie i szybkie tempo, co spowodowało, że błyskawicznie wypracował sobie znaczną przewagę. W późniejszym etapie pojedynek się wyrównał, a momentami POLONEZ zmniejszał straty do rywala do sześciu punktów. SUSEU SQUAD za każdym razem wyczekiwał na moment, w którym POLONEZ opadnie z sił i podkręcał tempo, dzięki czemu z każdą kolejną kwartą różnica pomiędzy ekipami systematycznie rosła. Ostatecznie SUSEU SQUAD pokonał POLONEZ BASKET różnicą aż 28 punktów i bardzo udanie zainaugurował nowy sezon.

Wynik

Drużyna1234WynikWynik
Szwalnia Suseu Squad2521201682Zw
Polonez Basket1412121654Por

ŻULICKI CENTRUM OGRODNICZE – ZETBUD 70:69 (13:26, 22:13, 18:16, 17:14)

Pojedynki Mistrza i drugiej drużyny ubiegłego sezonu od wielu sezonów w większości są bardzo ciekawymi widowiskami stojącymi na dobrym poziomie. Los chciał, że te drużyny spotkały się już w pierwszej kolejce nowego sezonu. Można powiedzieć, że kolejny pojedynek był godny miana finału, gdyż obie ekipy podeszły do rywalizacji bardzo zmotywowane i skoncentrowane. Lepiej w mecz weszli zawodnicy ZETBUDU, którzy grali agresywnie i zespołowo w obronie i bardzo skutecznie w ataku. Taki obrót rzeczy ewidentnie zaskoczył ŻULICKIEGO, którego gracze nie mogli znaleźć recepty na defensywę przeciwnika. Sytuacja odmieniła się w drugiej kwarcie, gdyż to ŻULICKI dyktował warunki na parkiecie. Kolejne minuty pojedynku były to niezwykle wyrównana walka, z lekką przewagą ŻULICKIEGO. Kiedy ŻULICKI, na 1:40 do końca spotkania osiągnął najwyższą ośmiopunktową przewagę, nikt nie spodziewał się, że wynik będzie ważył się do ostatniej sekundy. ZETBUD zwarł szyki i to właśnie ta ekipa mogła przechylić szale zwycięstwa na swoją korzyść, gdyż ostatni akcja meczu była po stronie ZETBUDU. Ostatecznie oddany rzut okazał się niecelny i to ŻULICKI odniósł zwycięstwo najniższą możliwą przewagą.