Opis II Kolejki NBA 2020/2021

Początkowe fragmenty spotkania były dość wyrównane i choć faworyzowany Żulicki można powiedzieć kontrolował przebieg meczu, to gracze Megatouru zachowywali kontakt z przeciwnikiem. Do połowy gra była dość wyrównana i toczona na przyzwoitym poziomie. Po zmianie stron Żulicki zwiększył zdecydowanie tempo gry, co w mgnieniu oka przełożyło się na efekt w postaci budowania zdecydowanej przewagi. Czwarta kwarta to już dobicie leżącego przeciwnika, który z każdą minuta coraz bardziej opadał z sił, a to skutkowało licznymi bledami skrzętnie wykorzystywanymi przez Mistrzów. Końcowy wynik to nawiązanie do tradycji z ubiegłego sezonu, gdy Żulicki raz za razem deklasował rywali.

Wynik

Drużyna1234WynikWynik
Megatour1619211571Por
Żulicki Centrum Ogrodnicze27243232115Zw

ZETBUD – SUSEU SQUAD 83:70 (22:22,24:18,21:13,16:17)

Spotkanie zespołów aspirujących do gry w finale rozgrywek zapowiadało się ciekawie, tym bardziej, że Suseu Squad w pierwszym spotkaniu pokazał, że poważnie podchodzi do rywalizacji w tym sezonie i ma zamiar wygrywać z najlepszymi. W dodatku skład Suseu Squad na spotkanie z Zetbudem został wzmocniony o Darella Harrisa i Pawła Lasotę. Pojedynek lepiej rozpoczęli gracze Suseu Squad i to oni prowadzili po kilku minutach 12:2, Zetbud od tego momentu powoli lecz systematycznie zaczął odrabiać straty. Poprawa gry w defensywie przełożyła się na efektywniejszą grę w ataku i to Zetbud schodził na przerwę prowadząc 6 punktami. Następna odsłona okazała się kluczowa, a Zetbud tym razem nie przespał trzeciej kwarty, a wręcz przeciwnie zmotywowani gracze tej ekipy świetnie radzili sobie na parkiecie. Efektem takiej gry była przewaga sięgająca momentami 20 punktów. Wtedy do akcji wkroczył Darell Harris, lecz dobrze zorganizowana obrona i mądra gra Zetbudu nie pozwoliła na to by as Suseu Squad odmienił losy pojedynku.

Wynik

ZetBud2224211683Zw
Szwalnia Suseu Squad2218131770Por

W związku z wprowadzeniem obostrzeń mających przeciwdziałać rozprzestrzenianiu się covid-19, trzecia kolejka spotkań zostanie rozegrana w dniu 24 stycznia 2021r.

Z okazji nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia Zarząd Ligi życzy zdrowych, wesołych i pogodnych Świat oraz  pomyślności w nowym 2021 roku, wszystkim sympatykom koszykówki.