Koniec sezonu, znamy pary playoff

Spotkanie ZETBUD i ŻULICKIEGO nie miało znaczenia dla układu tabeli po fazie zasadniczej obecnego sezonu, lecz często meczy tych drużyn przynosiły sporą dawkę emocji. W dotychczas rozegranych meczach sezonu 2016/2017 ŻULICKI pokonywał rywala ponad dziesięciopunktową różnicą lecz przebieg niedzielnego meczu nie wskazywał na powtórkę. Od pierwszej minuty na parkiecie toczyła się zacięta walka, choć spotkanie od prowadzenia 7:0 rozpoczął ZETBUD. Oba zespoły przykładały dużą uwagę do gry obronnej znacząco utrudniając poczynania przeciwnika w obronie, co przekładało się na dość niski wynik. Pierwsza kwarta padła nieznacznie łupem ŻULICKIEGO, druga natomiast ZETBUDU i to ci drudzy schodzili na przerwę z 4 oczkami przewagi. Trzecia odsłona spotkania to kontynuacja poczynań obu zespołów z pierwszej połowy, po której ŻULICKI tracił do przeciwnika już tylko jeden punkt. Tego co stało się w czwartej kwarcie nikt obserwujący ten mecz się nie spodziewał. W tej części zawodów nastąpiła katastrofa w szeregach ZETBUDU, gdyż przestał funkcjonować jako pierwszy atak, a od połowy kwarty frustracja zawodników tej ekipy spowodowała destrukcję defensywy. Wystarczy nadmienić, że kwarta została wygrana przez ŻULICKIEGO 21:4, a całe spotkanie różnicą 16 punktów. W play –off ZETBUD musi poprawić koncentrację i zaangażowanie przez całe spotkanie, aby móc walczyć o najwyższe cele.

Wynik

Drużyna1234WynikWynik
ZetBud131615448Por
Żulicki Centrum Ogrodnicze1510182164Zw

BASKET WYGRYWA

Spotkanie rundy pre play-off pomiędzy drużynami z dolnej trójki miało takie znaczenie, że gracze MEGATOURU musieli je rozegrać, aby zapewnić sobie czwartą lokatę po sezonie zasadniczym. Można się więc było spodziewać, że zawodnicy tej ekipy potraktują spotkanie dość ulgowo. Na parkiecie było widać większe zaangażowanie BASKETU, co przekładało się, na zdecydowanie większą składność w grze od rywali. Skuteczność tez była na wysokim poziomie tak jak to miało miejsce w ostatnich spotkaniach, co dawało BASKETOWI stale rosnącą i bezpieczną przewagę nad przeciwnikiem. Nie do zatrzymania dla rywali był Łukasz Wichniarz, który w całym spotkaniu trafił do kosza 7 razy za 3 punkty, a łącznie uzbierał 30 punktów. MEGATOUR może więc mimo porażki cieszyć się z zajęcia czwartego miejsca po sezonie zasadniczym, a BASKET pokazuje, że w play-offach łatwo skóry nie sprzeda.