Półfinały – ZETBUD zaczął mocno

W drugim meczu półfinałowym tegorocznych rozgrywek spotkały się drużyny, których rywalizacja na przestrzeni sezonu zasadniczego była najbardziej wyrównana, a mecze kończyły się wygraną niewielką ilością punktów. Sumując dotychczasowe potyczki ekipy zgromadziły identyczną ilość małych punktów w bezpośrednich pojedynkach. Tym ciekawiej zapowiadało się niedzielne spotkanie pierwsze z serii walki o finał. Można powiedzieć, że pierwsze minuty spotkania zapowiadały powtórkę z rozrywki czyli walkę o wygraną do samego końca. Jednak stan ten trwał do stanu 10:9 dla BALTICUSA, gdyż od tego momentu kontrolę nad wydarzeniami na boisku przejął ZETBUD. Agresywna obrona i utrudnianie przeprowadzenia piłki na pole ataku, jak i szybka zdecydowana gra sprawiły, że ZETBUD dyktował warunki tego meczu. Gracze BALTICUSA natomiast nie potrafili przeciwstawić się zespołowej i poukładanej grze rywala. Dobrze pilnowany snajper BALTICUSA w osobie Adriana Małetki nie był w stanie oddać celnego rzutu z za łuku, a i poczynania Tomasza Kiełbasińskiego zostały w znaczący sposób ograniczone przez graczy ZETBUDU. Można by powiedzieć, że ZETBUD „wybił zęby” BALTICUSOWI i spokojnie kontrolował przebieg meczu wygrywając ostatecznie różnicą 16 punktów, co może być sporym zaskoczeniem w odniesieniu do poprzednich pojedynków.

STAN RYWALIZACJI 1:0 DLA ZETBUDU

Wynik

Drużyna1234WynikWynik
Balticus1216122363Por
ZetBud2118192179Zw

MEGATOUR WALCZYŁ

Przed spotkaniem wielu w ciemno obstawiało wygraną ŻULICKIEGO, jednak MEGATOUR nie zamierzał ułatwiać przeciwnikowi tego zadania. Dość zaskakująco to właśnie gracze MEGATOURU dyktowali warynki w pierwszej odsłonie meczu wykazując dobrą skuteczność zawrówno w ataku jak i obronie. ŻULICKI natomiast wydawał się zszokowany taką postawą przeciwnika i gra tego zespołu była daleka od normalnej dyspozycji. Krótka przerwa między kwartami pozwoliła jednak uporządkować szeregi i koncentrację w drużynie faworyta, co natychmiast przełożyło się na wydarzenia na parkiecie. W kolejnych odsłonach obie ekipy były niesamowicie powtarzalne i każda z trzech kwart kończyła się niemal identycznym wynikiem ze znaczną przewagą ŻULICKIEGO. Fakt faktem, że MEGATOUR próbował nawiązać kontakt z rywalem i na siedem minut do końca regulaminowego czasu gry zmiejszył przewagę ŻULICKIEGO do 8 punktów, lecz to było wszystko na co było stać tą drużynę. Ostatecznie zgodnie z przewidywaniami mecz padł łupem ŻULICKIEGO, lecz mimo sporej przewagi nie był to spacerek dla pretendenta do tytułu.

STAN RYWALIZACJI 1:0 DLA ŻULICKI CENTRUM OGRODNICZE