Szósta kolejka – Megatour blisko niespodzianki

Spotkanie MEGATOURU z BALTICUSEM zaskoczyło nie jednego kibica, gdyż to od pierwszych minut na parkiecie dominował MEGATOUR i to zdecydowanie. Niepokonany dotychczas BALTICUS chyba zbytnio zlekceważył przeciwnika, za co otrzymał 6 punktową karę już w pierwszej kwarcie. Taki prysznic motywująco podziałał na faworyta i druga odsłona meczu diametralnie różniła się od poprzedniej tym razem lekcję przeciwnikowi dawał BALTICUS i w efekcie na przerwę schodził prowadząc dwoma punktami. MEGATOUR jak to już nie jednokrotnie pokazywał w tym sezonie nie jest łatwy do złamania i w trzeciej kwarcie dał jasny sygnał, że jest w stanie sprawić niespodziankę sporego kalibru pokonując niezwyciężony dotąd zespól BALTICUSA. Wygrana siedmioma punktami trzecia kwarta zdawała się potwierdzać te aspiracje. BALTICUS kolejny raz musiał mocniej zewrzeć szyki i co prawda poprawił skuteczność lecz MEGATOUR nie zamierzał łatwo sprzedać skóry odpierając nacierającego rywala. BALTICUS dopiął swego i złamał opór rywala dopiero na trzy minuty przed końcem spotkania wychodząc na jednopunktowe prowadzenie,co w dużej mierze wynikało ze zmęczenia wąskiego składu przeciwnika. BALTICUS pozostał po tym spotkaniu niepokonany ale MEGATOUROWI należą się duże brawa za dobre zawody.

Wynik

Drużyna1234WynikWynik
Balticus1319152572Zw
Megatour1911221365Por

AKROPOLIS Z DRUGĄ WYGRANĄ

Spotkanie drużyn z dolnej części tabeli było walką o druga wygraną w lidze. Duża koncentracja i efektowny start AKROPOLISU (po 5 minutach prowadzenie 19:9) w dużej mierze uśpiły czujność i poczynania tego teamu. STARÓWKA po początkowym falstarcie powróciła do meczu i zniwelowała przewagę rywala do minimum. w kolejnych dwóch odsłonach gra była wyrównana a nieco większą kontrole nad wydarzeniami na parkiecie miała STARÓWKA. Za AKROPOLISEM ciągnęło się widmo roztrwonionej znacznej przewagi z pierwszej odsłony spotkania i realnym zdawał stawać się drugi z rzędu triumf STARÓWKI. Czwarta kwarta to jednak pokaz możliwości drzemiących w AKROPOLISIE zdecydowanie mocniejsza defensywa i dobra egzekucja rzutowa sprawiły, że to właśnie ta ekipa odnotowała swój drugi sukces w tegorocznych rozgrywkach i nie dopuściła do przedłużenia zwycięskiej passy STARÓWKI.

Wynik

Akropolis2120122275Zw
Starówka Basket1922131266Por

BLAMAŻ ZETBUDU

Mecz drużyn z pierwszej trójki ligi zapowiadał nie lada widowisko, a spotkania tej pary niejednokrotnie dawały dużo satysfakcji  śledzącym je kibicom. Początek spotkania był wyrównany gra toczyła się płynnie a obie ekipy badały silne i słabe strony rywala. Co prawda w połowie pierwszej odsłony ŻULICKI zaczął dominować na boisku, a w drużynie ZETBUDU widoczny był brak prowadzącego grę tej ekipy Pawła Jasińskiego. Stąd też spora zaliczka Ogrodników przed dalszymi fazami meczu bo 8 punktowy zapas to nie mała przewaga w starciach teoretyczne wyrównanych zespołów. Kolejne dwie części meczu upłynęły pod znakiem pewnej sinusoidy, gdyż co ZETBUD odrabiał straty to ŻULICKI odskakiwał znów na kilka oczek. Trzeba jednak przyznać, że gra toczyła się w dość ospałym tempie, a ciekawych zagrań było jak na lekarstwo. Katastrofa i blamaż ZETBUDU to najtrafniejsze co można powiedzieć o czwartej kwarcie. Drużyna która we wcześniejszych etapach meczu potrafiła zbliżyć się do przeciwnika na dwa punkty i prowadzić wyrównaną grę, w tej odsłonie praktycznie stała na parkiecie, a ŻULICKI spokojnie bez większych problemów budował swoją przewagę. Najlepszym podsumowaniem wydarzeń ostatniej części meczu jest jej wynik 23:4 dla ŻULICKIEGO, do którego gracze ZETBUDU walnie się przyczynili wkładając niemal piłkę w ręce rywala i pokazując zdumiewającą indolencję strzelecką. Najlepszym wyjściem będzie spuścić kurtynę milczenia nad grą ZETBUDU w tym fragmencie meczu. ŻULICKI skrzętnie wykorzystał nadarzającą się okazję do poprawy bilansu strzeleckiego drużyny, a jego zawodnicy bez presji wyniku raz za razem skutecznie dziurawili kosz rywala. Ostatecznie pogrom stał się faktem bo tak trzeba nazwać wygraną różnicą 25 punktów w meczu drużyn z najwyższymi aspiracjami.