Inauguracja sezonu 2018/2019

W przedsezonowych roszadach trzeba przyznać, że zespół BALTICUSA stracił kilku podstawowych graczy i przed spotkaniem z ZETBUDEM, do którego dołączył Dawid Neumann, był raczej stawiany na straconej pozycji. W całym meczu obie ekipy stawiały zdecydowanie na ofensywę i to z wręcz rewelacyjnym skutkiem. Dość powiedzieć, że po pierwszej połowie spotkania na tablicy wyników widniał wynik, którym w przeszłości kończył się nie jeden mecz (39:62). Niespotykanie wysoka była również skuteczność zza łuku, gdyż oddano aż 30 celnych rzutów za 3 punkty. Okrojony i osłabiony, brakiem Łukasz Wichniarza, Tomasza Kiełbasińskiego i Rafała Szafrana, skład BALTICUSA nie był w stanie przeciwstawić się dużej sile ognia ze strony ZETBUDU, w którym prym wiódł Dawid Neumann zdobywca 40 punktów (10×3). Mecz toczył się w bardzo przyjaznej atmosferze, ale niewątpliwie przekonał, że w ZETBUDZIE  drzemią spore możliwości.

Wynik

Drużyna1234WynikWynik
ZetBud31312333118Zw
Balticus2712272288Por

MEGATOUR – AKROPOLIS 69:78 (19:22,13:18,15:16,22:22)

W obu ekipach doszło przed obecnym sezonem do zmian. MEGATOUR wzmocnił się m.in. Łukaszem Wichniarzem i Piotrem Centkowskim, natomiast do AKROPOLISU dołączył Marcin Kolek. Skromniejsza ławka i potencjalnie mniej znaczące wzmocnienie AKROPOLISU, mogło sugerować spokojne zwycięstwo MEGATOURU. NIC bardziej mylnego, mimo początkowej przewagi faworyta, AKROPOLIS szybko poprawił grę defensywną i zaczął toczyć wyrównany bój z MEGATOUREM. Grecy pokazali w tym meczu, że nie liczy się ilość, a charakter i determinacja oraz organizacja gry. Przebieg całego spotkania był bardzo wyrównany z nieznaczną przewagą AKROPOLISU, który ze względu na krótką ławkę i agresywną grę kończył spotkanie w 4 osobowym składzie. To jednak nie przeszkodziło zawodnikom tej drużyny odnieść zasłużonego zwycięstwa.

Wynik

Megatour1913152269Por
Akropolis2218162278Zw

ŻULICKI CENTRUM OGRODNICZE – STARÓWKA BASKET 92:46 (16:7,19:14,25:15,32:10)

W ostatnim meczu pierwszej kolejki spotkały się drużyny, które nie dokonały żadnych zmian w swoich składach, a w minionym sezonie zakończyły rywalizację na przeciwnych biegunach klasyfikacji końcowej. Od początku meczu ŻULICKI spokojnie ale systematycznie budował swoją przewagę nie tracąc przy tym zbyt dużo sił. Starówka natomiast starała się dotrzymywać kroku rywalowi lecz tego dnia było to niemożliwe. Zbyt chaotyczna gra w ataku i spora niefrasobliwość w obronie powodowały, że dystans pomiędzy drużynami stale się zwiększał. Koncert w czwartej kwarcie zanotował w zespole ŻULICKIEGO Zbigniew Semenowicz, który w tej części meczu zdobył 17 (5×3) ze swoich 25 punktów. Wygrana przez ŻULICKIEGO kwarta różnicą 22 oczek dopełniła tylko obrazu całego spotkania.