Wyniki trzeciej kolejki

Spotkanie pomiędzy nabierającym pewności w grze BALTICUSEM a wzmocnionym przed sezonem MEGATOUREM zapowiadało się ciekawie. Ja się jednak okazało MEGATOUR dotknęła plaga kontuzji kluczowych graczy i przed pojedynkiem z BALTICUSEM to ci drudzy byli stawiani w roli faworyta. Przebieg spotkania odzwierciedlił w pełni przedmeczowe oczekiwania, a druga kwarta wygrana przez BALTICUS różnicą 15 punktów definitywnie przesądziła o rezultacie spotkania. MEGATOUR nie był w stanie przy okrojonym składzie przeciwstawić się energicznie grającym zawodnikom BALTICUSA, tym bardziej, że w początkowych fragmentach meczu kolejny gracz tej ekipy doznał kontuzji. W efekcie pojedynek okazał się jednostronnym widowiskiem ale w obliczu tak licznych kontuzji w MEGATOURZE to nic dziwnego. BALTICUS kolejny raz potwierdził duże możliwości ofensywne zdobywając niemal 100 punktów.

Wynik

Drużyna1234WynikWynik
Balticus2525212899Zw
Megatour1910182067Por

STARÓWKA – ZETBUD 71:92 (14:23,15:22,17:28,25:19)

Mecz drużyn z dwóch przeciwnych biegunów tabeli miał zdecydowanego faworyta w postaci lidera rozgrywek drużyny ZETBUDU, ale nie można było z góry skreślać zawsze ambitnych graczy STARÓWKI. Początek spotkania był dość zaskakujący, gdyż długo na tablicy widniał bardziej piłkarski niż koszykarski wynika 3:2 dla STARÓWKI. Z biegiem czasu obie ekipy odnalazły skuteczność w ataku, a w poczynaniach na parkiecie dominowali gracze ZETBUDU. Taki obraz meczu mogliśmy obserwować do czwartej kwarty, w której zdecydowanie spadła koncentracja lidera. STARÓWKA wykorzystując ten fakt szybko zaczęła odrabiać starty do rywala, która w pewnym momencie stopniała do 9 oczek. Jednak ostatecznie ZETBUD wrócił do gry z przed czwartej odsłony i pewnie wygrał spotkanie umacniając się na pozycji lidera rozgrywek.

Wynik

Starówka Basket1415172571Por
ZetBud2322281992Zw

ŻULICKI CENTRUM OGRODNICZE – AKROPOLIS 64:74 (22:16,17:20,8:25,17:13)

Spotkanie obecnego mistrza z rewelacją rozgrywek zapowiadało się na niezwykle emocjonujący pojedynek. I niewątpliwie tak było, choć ŻULICKI w trzeciej kwarcie złapał zadyszkę, która raczej tej ekipie się nie zdarza. Ten moment słabości został bezlitośnie wykorzystany przez rywali, którzy momentalnie uzbierali kilkunastopunktowa przewagę. W meczu na „styku” takie wahnięcia formy bardzo często kosztują dużo i nie inaczej było tym razem. Zawodnicy AKROPOLISU mądrze skorzystali z potknięcia ŻULICKIEGO i do końca spotkania kontrolowali wynik, mimo że podrażniony mistrz nieco zniwelował starty. Koniec końców zanosiło się na sensacje, a można powiedzieć że zakończyło się niespodzianką, gdyż porażka różnicą 10 punktów, nie jest najwyższym wymiarem kary, jaki był możliwy. AKROPOLIS tym samy nadal pozostaje niepokonany, a ŻULICKI doznaje drugiej porażki z rzędu.