Ostatnie mecze przed playoffs

Spotkanie Balticusa I Megatouru mogło być przedsmakiem rozpoczynających się w przyszłym tygodniu play offów, w których obie ekipy spotykają się już w pierwszej rundzie. Mecz nie miał jednak większej historii, gdyż Megatour od początku postawił sprawy jasno i kontrolował poczynania na parkiecie od pierwszego do ostatniego gwizdka nie dając rywalowi złudnych nadziei na sukces. Zdecydowanie wygrana pierwsza połowa meczu nie pozostawiała złudzeń co do finały spotkania. Balticus nie był w stanie przeciwstawić się rywalowi i choć jedna kwarta padła łupem tej drużyny to odbyło się to w sposób całkowicie kontrolowany przez przeciwnika. Jeżeli była to zapowiedź play offów to Megatour czeka łatwa przeprawa przez pierwszą rundę.

Wynik

Drużyna1234WynikWynik
Megatour2228252095Zw
Balticus1416242276Por

ZETBUD – AKROPOLIS 105:70 (25:15,28:10,30:23,22:22)

Spotkanie Zetbudu i Akropolisu zapowiadało się ciekawie z uwagi na fakt, że Zetbud stawił się w zaledwie 6 osobowym składzie, a Akropolis niemal w pełnym składzie. Początek spotkania zdawał się potwierdzać oczekiwania, a drużyną przeważającą byli gracze Akropolisu, jak się jednak okazało nie trwało to długo. Z każda kolejną minutą to Zetbud poczynał sobie odważniej na parkiecie, a szczelna, dobrze funkcjonująca obrona nie dość, ze frustrowała przeciwnika to umożliwiała organizacja szybkich i skutecznych kontr. Pierwsza kwarta wygrana różnicą 10 oczek i prawdziwa dominacja w drugich 10 minutach spotkania (28:10), nie dawały optymizmu Akropolisowi w dalszej fazie meczu, który w tym dniu było stać na zremisowanie jednej kwarty z rywalem. Zasłużone i spokojne zwycięstwo Zetbudu, które tylko potwierdza wysokie aspiracje tej ekipy.