Wznowienie sezonu – XII i XIII kolejka

Na wznowienie kołobrzeskiej ligi NBA byliśmy świadkami starcia drużyn klasyfikowanych dotąd na dwóch ostatnich miejscach w tabeli. Przebieg spotkania odzwierciedlał fakt iż drużyny sąsiadują ze sobą w klasyfikacji sezonu 2019/20. Spotkanie było wyrównane w każdym aspekcie z nieznaczną lecz rosnącą z każdą minutą przewagą Basketu. Mimo okrojonych do minimum składów obie ekipy dyktowały dość wysokie tempo gry. Ostatecznie Basket pokonał wyżej notowanego rywala i odniósł swoje drugie zwycięstwo w ligowych zmaganiach.

Balticus

ŻULICKI CENTRUM OGRODNICZE – ZETBUD 74:65 (17:23,21:13,21:3,15:26)

Spotkania pomiędzy Żulickim a Zetbudem budzą zawsze wielkie emocje i nie inaczej było i tym razem. Zetbud bardzo dobrze rozpoczął spotkanie i dyktował warunki na boisku w pierwszej kwarcie prezentując dobrą skuteczność. Druga odsłona pojedynku to przejęcie inicjatywy prze obrońcę tytułu i zdecydowany spadek celności u rywali, co w krótkim czasie doprowadziło do wyrównania stanu meczu. Żulicki na przerwę schodził prowadząc dwoma punktami lecz nic nie zapowiadało, że w trzeciej kwarcie dojdzie do deklasacji Zedbudu, który miał w tym dużo udziału  zdobywając zaledwie 3 punkty w ciągu 10 min tej kwarty. Żulicki bardzo szybko wykorzystał dramatyczną skuteczność przeciwnika i w mgnieniu oka zyskał ponad 20 punktową przewagę. W czwartej kwarcie Zetbud zerwał się do pogoni za Mistrzami lecz mimo zdecydowanej poprawy skuteczności oraz defensywy nie wystarczyło to na przechylenie szali zwycięstwa na swoją korzyść.

Wynik

Żulicki Centrum Ogrodnicze172131574Zw
ZetBud2313212665Por

Spotkanie pomiędzy AKROPOLISEM a MEGATOUREM zostało odwołane

OPIS XIII KOLEJKI ROZEGRANEJ W DNIU 27.09.2020r.

ŻULICKI CENTRUM OGRODNICZE -BASKET 121:57 (26:12,37:10,28:14,30:21)

Spotkanie Mistrzów z drużyną Basketu przypominało bardziej poligon strzelecki dla wyżej notowanej drużyny niż pojedynek ligowy. Zawodnicy Basketu byli całkowicie bezsilni wobec szybkiej i niezwykle skutecznej grze Żulickiego. Dość powiedzieć, że średnia punktów zdobywanych w tym meczu przez Liderów tabeli przekraczała 30 punktów a średnia Basketu była ledwo powyżej 14 oczek. Ostatecznie Mistrzowie urządzili sobie miła zabawę i zdemolowali rywali wygrywając różnicą 64 punktów, czyli różnica pomiędzy drużynami była wyższa niż zdobycz Basketu w całym pojedynku. Nie da się ukryć że klasa samą dla siebie był Grzegorz Arabas zdobywając 49 punktów w tym trafiając 10×3.

Wynik

Żulicki Centrum Ogrodnicze26372830121Zw
Starówka Basket1210142157Por

Żulicki Centrum Ogrodnicze

ZETBUD -AKROPOLIS 79:65 (22:12,16:18,17:21,24:14)

W przedmeczowych notowaniach zdecydowanie wyżej znajdowali się zawodnicy Zetbudu, lecz gdy Zetbud stawił się na spotkanie w pięcioosobowym składzie, a zawodników Akropolisu było na parkiecie ośmiu wiadomo było że nie będzie to łatwa przeprawa dla faworyta. Sytuacja skomplikowała się jeszcze bardzie, gdy jeden z kontuzjowanych graczy Zetbudu opuścił boisko w pierwszych sekundach meczu. Pojedynek czterech na pięciu toczył się przez około trzy minuty, do momentu gdy Akropolis poprosił o przerwę przy stanie 10:2 dla Zetbudu. Po przerwie Akropolis postanowił wyrównać siły na boisku i również wystawił 4 graczy do zmagań na parkiecie. Akropolis poukładał swoją grę a rywalizacja na boisku wyrównała się, gracze Zetbudu prowadzeni przez Pawła Jasińskiego rozsądnie zarządzali swoimi siłami oraz posiadanym limitem fauli. Druga i trzecia kwarta to systematyczne odrabianie strat przez Akropolis, które przyniosło efekt w połowie trzeciej kwarty, gdy Akropolis wyszedł na minimalne prowadzenie. Rozsądnie grający Zetbudowcy nie dali długo cieszyć się z prowadzenia rywalowi i jeszcze przed zakończeniem kwarty wysunęli się przed przeciwnika. W czwartej odsłonie wyczekujący gracze Zetbudu wrzucili wyższy bieg i przypieczętowali swoją wygraną w tym nietypowym spotkaniu, a zawdzięczają to głównie występowi Pawła Jasińskiego który zdobył 52 punkty (8×3).