Trzecia kolejka – Żulicki nie bez problemów

MEGATOUR przyzwyczaił już do występów w mocno okrojonym składzie lecz na mecz z ŻULICKIM CENTRUM OGRODNICZYM przystąpił w minimalnym wymaganym pięcioosobowym zestawieniu. Faworyt ŻULICKI natomiast wręcz odwrotnie mógł spokojnie rotować ustawieniem i przed rozpoczęciem pojedynku niewielu dawało szanse na podjęcie jakiejkolwiek walki. Pierwsze minuty zdawały się potwierdzać wszelkie oczekiwania co do przebiegu spotkania, ŻULICKI szybko uzyskał dziesięciopunktową przewagę. W drugiej części pierwszej odsłony to jednak MEGATOUR dyktował warunki na parkiecie i na koniec tej odsłony zredukował straty do zaledwie dwóch oczek. ŻULICKI podrażniony przystąpił z dużym animuszem do drugiej kwarty i szybko odbudował dwucyfrową przewagę, w dużej mierze za sprawą skutecznego w tej części meczu Grzegorza Arabasa. Trzecia odsłona bez większych emocji obie drużyny prezentowały podobną efektywność w ataku i obronie lecz z lekką przewagą ŻULICKIEGO. Ostatnia odsłona spotkania przyniosła nieoczekiwany zwrot wydarzeń MEGATOUR skutecznie atakował kosz rywala i uniemożliwiał poczynania ofensywne ŻULICKIEGO, który pierwsze punkty w tej części zdobył dopiero w 7 minucie. Ostatecznie MEGATOUR zdołał jedynie postraszyć faworyta i trzeba przyznać że w każdym dotychczasowym meczu obecnego sezonu mało brakowało, żeby bilans tej drużyny wyglądał zupełnie inaczej.

Wynik

Drużyna1234WynikWynik
Megatour2117152073Por
Żulicki Centrum Ogrodnicze2326191280Zw

Megatour

Zawodnik Za 3 Punkty
Jacek Lubiński111
Jakub Skubisz014
Miłosz Gębala210
Adrian Kowalczyk226
Marcin Kisiel212
Łącznie773

BALTICUS Z KOMPLETEM ZWYCIĘSTW

BALTICUS do spotkanie z BASKETEM przystąpił nie w najsilniejszym składzie lecz z przebiegu minionego jak i obecnego sezonu był  zdecydowanym faworytem, tym bardziej że BASKET stawił się na mecz bez niezwykle istotnego gracza w osobie Pawła Pichety. Od pierwszych minut zarysowała się przewaga BALTICUSA choć nie była ona tak znacząca jak można się było tego spodziewać. BASKET w tym sezonie prezentuje się zdecydowanie lepiej, czego niestety nie potwierdzał w pierwszych dwóch odsłonach spotkania. BALTICUS spokojnie kontrolował przebieg spotkania i bez większych problemów po trzech kwartach prowadził różnicą 24 punktów. W czwartej odsłonie BASKET przypomniał o swoim charakterze i zaangażowaniu w obecnych rozgrywkach co zaowocowało znaczną poprawą gry ofensywnej i defensywnej. Wynik spotkania również znacząco uległ zmianie i ostatecznie BASKET zdołał zmniejszyć rozmiary porażki do 15 punktów. BALTICUS odniósł kolejne zwycięstwo i plasuje się w czubie tabeli, BASKET mimo ambitnej postawy nadal nie zaznał smaku zwycięstwa.

Wynik

Drużyna1234WynikWynik
Starówka Basket166193273Por
Balticus2315272388Zw

ZETBUD ROZSTRZELAŁ AKROPOL

Spotkania AKROPOLISU i ZETBUDU można określić mianem „świętej wojny” zawsze wzbudzają dużą dawkę emocji i przeważnie kończą się nieznaczną przewagą jednej bądź drugiej drużyny. AKROPOLIS do zawodów przystąpił bez kilki podstawowych graczy lecz wzmocniony Kamilem Rduchem, ZETBUD natomiast w niemal pełnym składzie. Wspomniane różnice kadrowe były widoczne na parkiecie od pierwszych minut, a ZETBUD z każdą kolejną minutą zyskiwał płynność i pewność w swoich poczynaniach. AKROPOLIS próbował przeciwstawiać się twardą obroną jednak kombinacyjna walka ZETBUDU nie pozostawiała przeciwnikowi wielu okazji do skutecznej defensywy. Dość osamotniony w poczynaniach ofensywnych Radosław Radomski nie był w stanie dotrzymać kroku rozpędzonemu przeciwnikowi i mimo jednopunktowej wygranej w trzeciej kwarcie przez AKROPOLIS to było wszystko na co było stać tego dnia wspomniany zespół. ZETBUD w ostatniej odsłonie jeszcze bardziej podkręcił tempo gry i ostatecznie odniósł zasłużone wysokie zwycięstwo, co wskazuje na coraz lepszą formę aktualnego mistrza.

Wynik

Drużyna1234WynikWynik
Akropolis1211202568Por
ZetBud2123193699Zw